Amerika Nakliye Hizmetleri

Dünyanın en büyük ekonomik yapılarından biri olan Amerika Birleşik Devletleri, uluslararası ticaret kapsamında da büyük bir paydayı elinde bulunduruyor. En önemli şirketlere ve milyar dolarlık sermayelere de ev sahipliği yapan Amerika Birleşik Devletleri lojistik hizmetleri kapsamında da büyük bir potansiyeli barındırıyor. Durum böyle olunca da Türkiye gibi ülkelerden Amerika'ya nakliye yapan firmalar için piyasada büyük bir ihtiyaç doğuyor. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke için denizaşırı bir konumda yer alan Amerika'ya nakliye için ise denizyolu taşımacılığı gibi yöntemler öne çıkıyor.

Amerika Nakliye Firmaları

Amerika nakliye firmaları dendiğinde özellikle kapsamlı lojistik hizmetleri, taşıma ve gönderim kalitesine odaklanan çözümleri ile öne çıkıyorlar. Entegre taşımacılık gibi kapsamlı lojistik yöntemleri de benimseyen Amerika'ya taşımacılık yapan firmalar, genel olarak yeni nesil lojistik teknolojilerin kullanımına odaklanıyorlar. Uluslararası hatta kıtalararası boyutta düzenlenen lojistik operasyonlarını gerektiren Amerika taşımacılık süreçleri için bahsi geçen firmalar, ellerindeki tüm maddi ve teknolojik olanakları kullanmaktan kaçınmıyorlar.

Amerika Lojistik Firmaları Hangi Lojistik Yöntemler ve Taşımacılık Hizmetlerini Kullanıyorlar?

Yukarıda da anlatıldığı üzere Amerika Birleşik Devletler, dış ticarette dünya devi olmasının yanı sıra, sürekli büyüyen bir lojistik ağa da merkezlik yapıyor. Durum böyle olunca Amerika'ya nakliye gönderimi gibi ihtiyaçlar için gelişmiş yöntemlerin kullanımı da zorunlu bir hal alıyor. Tüm bunlar da göz önünde bulundurulduğunda ABD lojistik ve nakliye süreçlerinde kullanılan taşımacılık hizmetleri şu başlıklar altında sıralanabiliyor:

Amerika Gabari Taşımacılık

Amerika gabari taşımacılık başta ağır yük ve malların taşınması için organize edilen bir lojistik hizmeti olarak öne çıkar. Bunun yanı sıra Amerika gabari taşımacılık kapsamında özellikle yenilikçi lojistik teknolojilerin ve araçlarının kullanımı söz konusudur. Genel olarak Amerika denizyolu taşımacılığı ya da entegre taşımacılık gibi yöntemlerin de kullanıldığını bu süreçte, fiyat aralıkları da nakliye yapılacak olan mesafeye göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Amerika Parsiyel Konteyner Taşımacılığı

Amerika parsiyel konteyner taşımacılığı genel olarak uzun mesafelerde ya da deniz aşırı lojistik süreçlerinde tercih edilen bir yöntemdir. Ağır yüklerin taşınması gerektiği durumlarda tercih edilen bu yöntem, genel olarak denizyolu lojistiği olanakları kullanılarak idame edilir. Tüm bunlar da göz önünde bulundurulduğunda parsiyel konteyner kargoculuk yaklaşımlarının özellikle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki lokasyonlar için ideal olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Amerika Frigo Konteyner Taşımacılığı

Adından da anlaşılacağı üzere frigo taşımacılık, soğutma sistemleri ile entegre çalışan bir taşımacılık yöntemi olarak değerlendirilir. Amerika'ya gönderimi yapılacak gıda malzemeleri gibi son raf ömrü olan malzemelerin güvenli bir şekilde kıtaya ulaştırılması için frigo konteyner lojistiği gibi yöntemlerden yararlanılır.

Amerika Birleşik Devletleri Normal Yük Taşımacılığı

Amerika normal yük taşımacılığı ağır ya da tehlikeli madde statüsünde olmayan yüklerin ve klasik kargoların taşınması için tercih edilen bir yöntemdir. Bu bağlamda, klasik yük taşımacılığı kapsamında kişilerin ya da kurumların hız önceliği varsa havayolu lojistiği olanakları da değerlendirilebilir.

Amerika Havayolu Kargo Gönderimi

Amerika için havayolu kargosu gönderimi, özellikle Türkiye'den en çok aranan lojistik hizmetlerden biri olarak öne çıkar. Bu bağlamda Amerika'ya kargo gönderimi yapmak isteyen kullanıcıların öncelikli tercihlerinden birinin uçak kargo seçenekleri olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Türkiye'den Amerika'ya Nakliye

Türkiye'den Amerika'ya doğrudan nakliye, genel olarak kullanıcıların hızlı kargo gönderimi konusunda ihtiyaç duydukları bir hizmet olarak değerlendirilir. Durum böyle olunca da gönderim yapacak olan kullanıcıların, öncelikli tercihleri arasında Amerika havayolu taşımacılığı gibi opsiyonların yer aldığını söylemek doğru olacaktır.

Amerika Nakliye Fiyatları

Piyasada her geçen gün artan lojistik firmaları, sektör genelinde fiyat rekabetinin ortaya çıkmasına da neden olmaktadır. Durum böyle olunca da fiyatların, firmalar arasında ciddi farklılıklar göstereceğini söylemek doğru olacaktır. Tüm bunların yanı sıra Amerika nakliye fiyatları için net bir fiyat aralığın belirlemenin zor olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Özellikle, denizyolu taşımacılığı havayolu taşımacılığına göre daha düşük aralıklarda yer aldığından kullanıcılar tarafından da daha sık tercih edilmektedir.

 

Uluslararası Taşımacılık Hizmetlerimizi Keşfedin!

Uluslarası Taşımacılık Hizmetleri
Havayolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı
Intermodal Taşımacılık
Elektronik Taşımacılığı
Fuar Taşımacılığı
Mobilya Taşımacılığı
Minivan / Ekspres Taşımacılık
Gıda Taşımacılığı
Medikal Taşımacılığı
Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler

0216 305 07 07