Belçika Nakliye Hizmetleri

Orta Avrupa konumundaki önemli lokasyonlardan biri olan Belçika hem tarihsel derinliği hem de turistik yapısı ile öne çıkan bir ülke. Buna ekonomik açıdan gelişmiş olma özelliği de eklenince Belçika'nın uluslararası ticaret açısından oldukça önemli bir yapı olduğunu söylemek de doğru olacaktır. Bu bağlamda Belçika nakliye hizmetleri ve benzeri lojistik çözümleri de kapsayan bir lojistik ağın varlığından söz etmek yanlış olmaz.

Belçika Lojistik ve Nakliye Firmaları

Belçika lojistik firmaları dendiğinde öncelikli olarak ülkenin Orta Avrupa'daki merkezi konumundan dolayı karayolu lojistik firmaları akla gelir. Özellikle denize olan kıyısının sınırlı olması nedeniyle Belçika lojistik trafiğinin büyük bir çoğunluğunu karayolu taşımacılığı ya da havayolu taşımacılığı gibi yöntemlerle yürüten firmalardır. Tüm bu bilgiler ışığında da Belçika lojistik firmalarının özellikle hedef lokasyona gönderim yapma konusunda oldukça başarılı stratejiler geliştirdiklerini söylemek yanlış olmaz.

Belçika Taşımacılık ve Nakliye Süreçlerinde Tercih Edilen Lojistik Yöntemler

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere merkezi bir konumda yer alan Belçika lojistik hizmetleri kapsamında çeşitli stratejiler mevcuttur. Karayolu taşımacılığı başta olmak üzere denizyolu lojistiği ya da havayolu taşımacılığı gibi yöntemlere de odaklanan bu stratejiler, lojistik ağının genişlemesi açısından işlevsellik sağlar. Tüm bu etkenler de göz önünde bulundurulduğunda Belçika'ya nakliye gönderimi yaparken tercih edilen lojistik hizmet ve stratejileri şu başlıklar altında detaylandırmak mümkündür:

Belçika Ağır Yük Taşımacılığı

Ağır yük taşımacılığı belki de tüm lojistik süreçler dahilindeki en zorlayıcı operasyonlardan biri olarak tanımlanır. Bu bağlamda nitelikli bir ağır yük lojistik operasyonu tasarlayabilmek adına araçların ve teknolojinin kullanımına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Belçika ağır yük taşımacılığı kapsamında firmaların sahip olduğu teknolojik altyapılar, sürecin kolaylaştırılması ve maliyet odaklı hale gelmesi açısından oldukça önemlidir.

Belçika Gabari Dışı Yük Taşımacılığı

Gabari dışı yük taşımacılığı daha önce de belirttiğimiz üzere stratejik yöntemlerin kullanıldığı bir lojistik stratejisidir. Geleneksel yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilen gabari yük taşımacılığı hem maliyet odaklı hem de zaman tasarrufu odaklı bir çözüm olarak öne çıkar.

Belçika Grupaj Taşımacılığı

Ürünlerin ya da kargoların toplu gönderimine odaklanan bir kurgu olan grupaj nakliyecilik hizmetleri özellikle Belçika gibi lokasyonlar için de ideal seçeneklerdir. Bu bağlamda hedef lokasyona toplu ürün gönderiminin yapılması için grupaj taşımacılık çözümleri gibi opsiyonlardan yararlanılabilir.

Belçika Soğuk Hava Taşımacılık

Gıda sektörü için en ideal taşımacılık sistemlerinden biri olan soğuk hava taşımacılığı gıda malzemesi gibi ürünlerin taşınmasına yardımcı olur. Soğuk hava taşımacılığı kapsamında özellikle çok yönlü soğutma sistemlerinin kullanıldığı da göz önünde bulundurulunca, Belçika'daki gıda sektörünün gelişiminde önemli bir rol aldığı söylenebilir.

Belçika Hava Kargo Gönderimi

Hava kargo gönderimi genel olarak hızın önemli olduğu ve gönderinin hızlı gitmesi gerektiği zamanlarda tercih edilen bir yöntemdir. Hava kargosu gönderimi diğer lojistik yöntemlere göre biraz daha maliyetli olduğundan sadece belirli durumlarda tercih edilmesi normaldir. Tüm bunların yanı sıra özellikle ilaç taşımacılığı gibi aciliyet gerektiren süreçlerde tercih edilen hava kargo taşımacılığı olmazsa olmaz hizmet alternatiflerinden biri olarak değerlendirilir.

 

Uluslararası Taşımacılık Hizmetlerimizi Keşfedin!

Uluslarası Taşımacılık Hizmetleri
Havayolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı
Intermodal Taşımacılık
Elektronik Taşımacılığı
Fuar Taşımacılığı
Mobilya Taşımacılığı
Minivan / Ekspres Taşımacılık
Gıda Taşımacılığı
Medikal Taşımacılığı
Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye Belçika Arası Kaç Kilometredir?

 • Türkiye - Brüksel arası: 2.900 km'dir

Türkiye'den Belçika'ya Ekspres Minivan Kaç Günde Gider?

Express Minivan araçlar sınır kapılarında beklemeye takılmadığı için araç çıkışına istinaden 72 saatte (3 günde) ürünleri teslim eder.

Türkiye'den Belçika'ya Tır Kaç Günde Gider?

Nakliye süresi Belçika için; araç çıkışına istinaden 8-10 gün arasındadır. Sınır kapılarındaki yoğunluk ve ürünün gideceği adresin uzaklığına göre değişkenlik göstermektedir.

Türkiye'den Belçika'ya Nakliye Güzergahı Nedir?

Karadan gidilecekse;

 • Bulgaristan>Sırbistan>Hırvatistan>Slovenya>Avusturya>Almanya>Belçika

veya

 • Bulgaristan>Romanya>Macaristan>Avusturya>Almanya>Belçika olarak güzergah belirlenebilir.

Türkiye'den Belçika'ya Hangi Yükler Taşınabilir?

Patlayıcı ve Ateşli silahlar hariç, her ürün taşınabilir.

Türkiye'den Belçika'ya Yapılan Nakliye Türleri Nelerdir?

 • Deniz Yolu Nakliye,
 • Kara Yolu Nakliye,
 • Hava Yolu Nakliye,
 • Demir Yolu Nakliye(Intermodal)

Türkiye'den Belçika'ya Nakliye Ne Kadar Sürüyor?

 • Deniz Yolu: 18-22 gün civarı,
 • Kara Yolu: 8-10 gün civarı,
 • Kara Yolu (RoRo Aracı): 10-12 gün civarı,
 • Hava Yolu: 1-2 gün civarı

Türkiye'den Belçika'ya Nakliye Fiyatları Nasıl Hesaplanmaktadır?

Nakliye fiyatı hesaplanırken en önemli etkenler; ürünün nereden alınıp, Belçika'da nereye gideceği, malzeme cinsi(yanıcı-mobilya-gıda), ürünün kaç m3 olduğu, araçta ne kadar alan kapladığı ve brüt kg bilgisidir.

0216 305 07 07