Avusturya Nakliye Hizmetleri

Orta Avrupa'da hem ticari hem sosyal hem de ekonomik açıdan kendine özgü bir yapılanma olan Avusturya, dış ticaret hacmi ile başta Türkiye olmak üzere tüm Balkan ülkeleri için önemli bir konum. Köklü kültürü ve gelişmiş ulaşım olanakları ile Avusturya, lojistik endüstrisinin de hayli hareketli olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda Avusturya lojistik firmaları da hem yurt içi mal dolaşımında hem de uluslararası ticaret süreçlerinde önemli rol oynamaktadır.

Avusturya Nakliye Firmaları

Avusturya nakliye firmaları kapsamında, başta Türkiye olmak üzere farklı lokasyonlardan Avusturya'ya gönderim yapan organizasyonlar öne çıkmaktadır. Orta Avrupa'da denize sınırlı kıyıya sahi olan Avusturya bu bağlamda özellikle karayolu ulaşımı yöntemlerinin tercih edildiği bir lokasyon olarak değerlendirilir. Bu kapsamda Avusturya nakliye firmaları için öncelikli lojistik yöntemler arasında karayolu taşımacılığı ya da havayolu taşımacılığı gibi yöntemlerin öne çıktığını söylemek doğru olacaktır.

Avusturya Taşımacılık Hizmetleri ve Öne Çıkan Lojistik Yöntemler

Avusturya taşımacılık kapsamında farklı hizmetlerin kullanımı söz olduğu gibi her bir hizmetin proje yapısına göre çeşitlilik göstereceğini söylemek doğru olacaktır. Özellikle Avusturya grupaj taşımacılık gibi yöntemler en yaygın yöntemler olmakla birlikte, Avusturya ağır yük taşımacılığı gibi lojistik hizmetler de kullanıcıların dikkatini çeken başlıklar arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra Avusturya'ya kargo gönderimi ya da ülkeye yönelik taşımacılık hizmetleri kapsamında öne çıkan detayları şu başlıklar dahilinde detaylandırmak mümkündür:

Avusturya Grupaj Taşımacılığı

Avusturya grupaj taşımacılığı yukarıda da bahsettiğimiz üzere ülke için en sık tercih edilen lojistik hizmetlerden biri olarak değerlendirilir. Bu bağlamda, grupaj taşımacılığı her biri ayrı birimler olarak değerlendirilen mal ya da yüklerin taşımacılığına odaklanan bir lojistik çözümdür. Grupaj taşımacılığı ile birden fazla karmaşık yapıdaki lojistik girdinin entegre bir araç ağı kullanılarak bütüncül taşınması hedeflenir.

Avusturya Ağır Yük Taşımacılığı

Ülke için öne çıkan bir diğer önemli lojistik hizmet de ağır yük taşımacılığı olarak değerlendirilir. Avusturya ağır yük taşımacılığı kapsamında karayolu imkanları kullanılarak gönderim yapılır. Orta Avrupa'da merkezi bir konumda olduğu için Avusturya karayolu taşımacılığı özellikle ağır yüklerin ya da gabari taşımacılığı için önemli bir kanal olarak değerlendirilir.

Avusturya Tehlikeli Madde Taşımacılığı

SRC5 Belgeli taşımacılık olarak da değerlendirilen, tehlikeli maddelerin lojistiği kapsamında Avusturya önemli bir lokasyon olarak öne çıkar. Özellikle yanıcı mal statüsünde değerlendirilen petrol, doğalgaz ve benzeri materyallerin lojistiği için kullanılacak yöntemler, Avusturya taşımacılık firmaları için oldukça önemli bir kriter olarak tanımlanabilir.

Avusturya Parça Yük Taşımacılığı

Avusturya parça yük taşımacılığı hedef lokasyona gönderimi planlanan malların parça parça ayrı birimlere ayrılarak gönderilmesini baz alan yöntem olarak değerlendirilir. Taşımacılık süreçlerinde uluslararası ticaret yapan firmalar için ciddi bir yük olan lojistik maliyetlerini dengelemek için oldukça verimli bir yöntem olan parça yük taşımacılığı, Avrupa lokasyonu için de ideal bir tercihtir. Tüm bu etkenler de göz önünde bulundurulduğunda Avusturya parça yük taşımacılığının, lojistik açıdan nitelikli bir yöntem olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Avustruya Komple Taşımacılık

Yüklerin parça parça taşınmasının aksine, Avusturya komple taşımacılık parça parça olan yük birimlerinin bütüncül bir lojistik yönetimi ile ele alınarak gönderimini hedefleyen stratejidir. Bu bağlamda komple taşımacılık maliyetleri dengelemek ve gönderim hızını arttırmak için tercih edilen bir strateji olarak kullanılabilir. Bahsi geçen yöntemin özellikle Türkiye gibi ülkelerden Avusturya'ya gönderimi yapılacak yoğun miktardaki ürünlerin gönderimi için oldukça verimli bir yöntem olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Avusturya Gıda Taşımacılığı

Avusturya'ya gıda taşımacılığı yapan firmalar özellikle soğutma sistemlerinin yer aldığı araçların kullanımına odaklanırlar. Raf ömrünün kısıtlayıcı olduğu gıda ürünlerinin gönderimi için oldukça önemli araçlar olan soğutmalı sistemler, Avusturya gıda taşımacılığı süreçlerinde fayda sağlayan bir teknik olarak değerlendirilir. Tüm etkenler de göz önünde bulundurulduğunda, Avusturya gıda taşımacılığı için kapsamlı teknoloji ve araçların kullanıldığı söylenebilmektedir.

 

Uluslararası Taşımacılık Hizmetlerimizi Keşfedin!

Uluslarası Taşımacılık Hizmetleri
Havayolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı
Intermodal Taşımacılık
Elektronik Taşımacılığı
Fuar Taşımacılığı
Mobilya Taşımacılığı
Minivan / Ekspres Taşımacılık
Gıda Taşımacılığı
Medikal Taşımacılığı
Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye Avusturya Arası Kaç Kilometredir?

  • Türkiye - Viyana: 1.800 km
  • Türkiye - Wels: 1.900 km

Türkiye'den Avusturya'ya Ekspres Minivan Kaç Günde Gider?

Express Minivan araçlar sınır kapılarında beklemeye takılmadığı için araç çıkışına istinaden 72 saatte (3 günde) ürünleri teslim eder.

Türkiye'den Avusturya'ya Tır Kaç Günde Gider?

Nakliye süresi Avusturya için; araç çıkışına istinaden 6-8 gün arasındadır. Sınır kapılarındaki yoğunluk ve ürünün gideceği adresin uzaklığına göre değişkenlik göstermektedir.

Türkiye'den Avusturya'ya Nakliye Güzergahı Nedir?

Karadan gidilecekse;

  • Bulgaristan>Sırbistan>Hırvatistan>Slovenya>Avusturya

veya

  • Bulgaristan>Romanya>Macaristan>Avusturya olarak güzergah belirlenebilir.

Türkiye'den Avusturya'ya Hangi Yükler Taşınabilir?

Patlayıcı ve Ateşli silahlar hariç, her ürün taşınabilir.

Türkiye'den Avusturya'ya Yapılan Nakliye Türleri Nelerdir?

  • Kara Yolu Nakliye,
  • Hava Yolu Nakliye,
  • Tren Yolu Nakliye(Intermodal)

Türkiye'den Avusturya'ya Nakliye Ne Kadar Sürüyor?

  • Kara Yolu: 8-10 gün civarı,
  • Kara Yolu (RoRo Aracı): 10-12 gün civarı,
  • Hava Yolu: 1-2 gün civarı

Türkiye'den Avusturya'ya Nakliye Fiyatları Nasıl Hesaplanmaktadır?

Nakliye fiyatı hesaplanırken en önemli etkenler; ürünün nereden alınıp, Avusturya'da nereye gideceği, malzeme cinsi(yanıcı-mobilya-gıda), ürünün kaç m3 olduğu, araçta ne kadar alan kapladığı ve brüt kg bilgisidir.

0216 305 07 07