Lojistik endüstrisinde oyunun kurallarını değiştiren thermo araç teknolojisi özellikle gıda taşımacılığı süreçlerinde, gıdaların tazeliğini koruyabilmeleri adına gerekli ısı optimizasyonunu yapan araçlar olarak tanımlanır. Bu bağlamda thermo araçlar, özellikle uzun mesafe gıda taşımacılığı süreçlerinde oldukça verimli bir şekilde kullanılan teknolojiler olarak da öne çıkarlar. Medikal taşımacılığı gibi süreçlerde de sık sık kullanılan thermo araç taşımacılığı yöntemleri**,** ilaçlar üzerindeki ısı faktörünü dengeleyen teknolojileri içerdiğinden uluslararası taşımacılık hizmetleri arasında önemli bir hacme sahiptir.

Thermo Araç Nedir? Niçin Kullanılır?

Daha detaylı bir perspektiften ele almak gerekirse thermo araç nedir sorusuna; taşımacılık esnasında ısı dengesini optimize edebilecek teknolojiye sahip araçtır yanıtını vermek mümkündür. Termo taşımacılık ile hangi yükler taşınabilir sorusuna ise daha basit bir yanıt vermek mümkündür. Thermo araçla gıda taşıma ve ilaç taşıma gibi lojistik süreçler icra edilebilmektedir. Daha çok karayolu taşımacılığı süreçlerinde kullanılan bu araçların, özellikle gıda ve ilaç taşımacılığı kapsamında birçok avantajı da beraberinde getirdiklerini söylemek yanlış olmaz.

Tüm bunların yanı sıra termo araç, soğuk koşullarda taşıması yapılması gereken farklı tipteki ürünler için de tercih edilebilmektedir. Bu noktada özellikle Universal Lojistik gibi gelişimiş lojistik teknolojilere sahip nakliye firmaların thermo taşımacılık gibi faaliyetlerde de kapsamlı çözümler ürettiği söylenebilir.

Uluslararası Taşımacılıkta Thermo Araç Kullanımının Avantajları

Uluslararası taşımacılık kapsamında thermo araç kullanımının birçok avantajı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle uzak lokasyonlara gıda ya da ilaç taşımacılığı yapılması gerektiğinde herhangi bir bozulma kaygısı olmadan gönderim sağlanabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra özellikle denizyolu taşımacılığı yöntemler de kullanılabilen thermo soğutma teknolojileri, okyanus ötesi lokasyonlara güvenli bir şeklide gönderim yapabilmek için idealdir.

Thermo Araç ile Taşımacılık Yapılan Ülkeler

Merkezi konumu itibari ile Türkiye'den, öncelikli olarak yakın lokasyonda yer alan çevre ülkelere sonrasında da Avrupa ve Asya'daki diğer ülkelere termo taşımacılık yapılabilir. Özellikle karayolu haricinde denizyolu ve havayolu taşımacılığı kapsamında gönderim mesafesi daha da uzakları kapsayabilmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye'den uluslararası nakliye yapılan ülkeler ve bölgelerin tamamına da thermo araçlar ile taşımacılık yapılabilmektedir.

Thermo Araç ile Gıda Taşımacılığı

Thermo araç ile gıda taşımacılığı yukarıda da bahsedildiği üzere özellikle raf ömrü olan ve bozulma tehlikesi içeren gıda malzemeleri için tercih edilir. Dondurulmuş gıda taşımacılığı olarak da nitelendirilen bu lojistik süreç, gıda malzemelerin güvenli bir şekilde hedef lokasyonlara ulaştırılması açısından oldukça önemlidir.

Thermo Araç ile Gıda Taşımacılığı Fiyatları

Thermo araç ile gıda taşımacılığı fiyatları ise taşınacak olan ürünlerin niceliklerine ve içeriklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra, thermo araç ile taşıma yapan firmalar genellikle fiyat politikalarını hedef lokasyona göre de belirler. Karayolu taşımacılığı veya denizyolu taşımacılığı gibi farklı disiplinler için farklı fiyat tarifeleri söz konusu olabilmektedir.

Thermo Araç ile Gıda Taşımacılığı Yapan Firmalar

Özel teknoloji ve donanım kullanımı gerektiğinden sadece Universal Lojistik gibi gerekli yetkinliğe sahip firmalar thermo araç taşımacılığı yapmaktadır. Bunun haricinde gıda sektörünü hedef alan bir hizmet türü olduğundan, bu alanda faaliyet gösterecek olan firmaların belirli prosedürleri de yerine getirmeleri gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Aynı şekilde Universal Lojistik gibi firmalar uluslararası thermo taşımacılık süreçlerini daha sistemli organize edebilmek adına gümrükleme hizmetleri gibi ek seçenekler de sunmaktadırlar.

Thermo Araç ile İlaç Taşımacılığı

Soğutmalı ilaç taşımacılığı, özellikle aşı gibi ortam ısısına duyarlı içeriklerin uygun ısı koşullarında gönderimi sağlayan hizmet türü olarak nitelendirilir. İlaç taşımacılığı için daha hassas soğutma sistemlerine ihtiyaç duyulur. Anlık ısı değişimlerini minimize eden bu gibi sistemler, aşı ve ilaçların uygun sıcaklık koşullarında hedef lokayonlara en güvenli şekilde iletilmesine olanak verirler.

Thermo Araç ile İlaç Taşımacılığı Fiyatları

Thermo araçlar ile ilaç taşımacılığı için firmaların verdiği fiyatlar, diğer lojistik hizmetlerde olduğu gibi gönderim yapılacak olan hedef lokasyona göre farklılık gösterir. Hangi taşımacılık yönteminin kullanılacağı da ilaç taşımacılığı projelendirirken fiyatları etkileyen kriterler arasında yer alır.

Thermo Araç ile İlaç Taşımacılığı Yapan Firmalar

Thermo taşımacılık ile ilaç taşımacılığı ayrı bir uzmanlık gerektirdiğinden genellikle bu alanda gerekli sertifikasyonları edinmiş firmalar tarafından organize edilmektedir. Aynı şekilde özel teknolojilerin ve sistemlerin kullanımı gerekli olduğu için sadece gerekli donanımlara sahip olan Universal Lojistik gibi uzmanlaşmış firmalar thermo araç taşımacılığı yapabilmektedir.

0216 305 07 07