Profesyonel Gümrükleme Hizmetleri

Uluslararası ticaret süreçlerinde yabancı menşeli ürünlerin yerli pazara girişleri esnasındaki resmi gümrük prosedürlerinin yerine getirilmesi işlemi olan gümrükleme, ülkeye dışarıdan gelen ürünlerin yasal kontrol süreçleri olarak tanımlanır. Bir ülkenin özellikle ithalat ve ihracat süreçlerinde dışarıdan ülkeye girişi yapılan mal ve hizmetlerin belirli prosedürler gereği denetime tabi tutularak vergilendirilmesi gerekir. Bu bilgiler dahilinde Universal Lojistik olarak alanında uzmanlaşmış ekibimizle, gümrükleme ve gümrük hizmetleri gibi süreçlerde de hizmet vermekteyiz.

Gümrüklü Depo ve Antrepo Hizmetleri

Gümrüklü depolama hizmeti, yurtdışından ticari amaçlarla ülkeye giren mallara ticari ürün statüsünün kazandırılması ve vergilendirme gibi detaylarının resmileşmesi gibi ihtiyaçlara yanıt verir. Gümrük hizmetleri kapsamında özellikle Fransa, ve Almanya nakliye süreçleri ile birlikte yurtdışından girişi yapılan ürünler için gümrükleme ile alakalı zorunlulukları bu şekilde kontrol edilmektedir. Bu noktada gümrüklü depolar, hem lojistik anlamda hem de teknik anlamda mal ve ürünlerin ülke içerisindeki mobilitesinin hızlandırılması açısından büyük önem arz etmektedir.

Profesyonel Gümrük Hizmetlerinin Önemli

Profesyonel gümrük hizmetleri yukarıda da bahsedildiği üzere uluslararası taşımacılığı yapılacak olan ürünlerin ihracat ve gümrük prosedürlerine uygun bir şekilde dolaşımını kolaylaştıran hizmetlerdir. Özellikle karayolu taşımacılığı gibi lojistik yöntemlerde uluslararası sınırlardan geçişlerin onayı ve takibi aynı gümrük prosedürlerine bağlıdır. Avrupa Birliği gibi siyasi bölgelerin ve farklı ülkelerin kendilerine özgü gümrük prosedürleri olduğundan uluslararası lojistik süreçlerinin verimliliği için gümrük danışmanlığı gibi hizmetler büyük önem arz eder.

Uluslararası Nakliyecilik ve Taşımacılıkta Gümrük Süreçleri

Uluslararası nakliyecilik ve taşımacılıkta ürünlerin gümrükleme süreçleri organize edilirken gümrüklü depo veya gümrüklü antrepo adı verilen alanlar öne çıkar. Bu gibi alanlar transit ticaret sürecindeki ürünlerin gümrük işlemlerinin organizasyonu aşamasında bekledikleri lojistik merkezlerdir. Karayolu ve denizyolu taşımacılığı için önemli ulaşım yollarına yakın merkezlere konumlandırılan gümrüklü depolar, uluslararası düzeyde nakliyesi yapılacak olan ürünlerin saklama, elleçleme gibi işlemlerinin de kolaylıkla yapılacakları alanlar olarak değerlendirilmektedirler. Özellikle uluslararası lojistikte Türkiye ile ticari trafiği yüksek olan Fransa nakliye ve İngiltere nakliye işlemleri süresince gümrük planlaması bu şekilde organize edilebilmektedir.

 

Uluslararası Lojistik Çözümlerimizi Keşfedin!

Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler
Almanya Nakliye
İngiltere Nakliye
Fransa Nakliye
Hollanda Nakliye
İtalya Nakliye
Amerika Nakliye
Kanada Nakliye
Dubai Nakliye
 

0216 305 07 07