Türkiye'den Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler

Farklı taşımacılık yaklaşımlarının ve lojistik yöntemlerin kullanıldığı uluslararası nakliye hizmetleri; mal, hammadde ürün ve hizmetlerin farklı ülkeler arasındaki gönderimine odaklanan bir lojistik disiplindir. Mevcut ekonomik düzende ülkeler arasında oldukça köklü bir lojistik ağ mevcuttur. Havayolu, karayolu ve denizyolu taşımacılığı gibi aktivitelerle güçlendirilen bu ağ sayesinde ülkeler arasında lojistik aktivitelerinin oldukça efektif ve hızlı bir şekilde gerçekleştiğini söylemek yanlış olmaz. Bu noktada uluslararası taşımacılık süreçleri birçok lojistik yöntemle desteklenerek hem maliyet hem de verimlilik açısından günümüzde çok daha hızlı gerçekleşmektedir.

Uluslararası Nakliye Firmaları

Yukarıda da bahsedildiği üzere ülkeler arasında transit ticaret, kargo gönderimi, sevkiyat ya da ithalat ihracat gibi aktiviteler için uluslararası nakliye firmalarına ihtiyaç duyulur. Bu noktada Universal Lojistik gibi uluslararası taşımacılık aktivitelerinde uzmanlaşmış firmalar yeni nesil lojistik teknolojileri ve araçları kullanarak lojistik hizmetlerinin standartlarını belirtmektedirler. Tüm bunların yanı sıra uluslararası nakliye firmaları lojistik süreçleri daha nitelikli bir şekilde yönetebilmek adına müşterilerine gümrük danışmanlığı gibi gelişmiş hizmet seçenekleri de sunmaktadırlar.

Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler

Nüfus yoğunluğu ve ülkelerin ekonomik potansiyelleri göz önünde bulundurulduklarında özellikle Avrupa nakliye ve Ortadoğu nakliye hizmetleri sık sık ihtiyaç duyulan lojistik opsiyonlar olarak öne çıkarlar. Başta karayolu taşımacılığı olmak üzere farklı lojistik yöntemlerin kullanıldığı yurtdışı nakliye süreçleri gelişmiş altyapı ve lojistik araçların kullanımı ile organize edilmektedir. Uluslararası nakliyecilik kapsamında en çok nakliye yapılan ülkeler ise şu başlıklar dahilinde detaylandırılabilir:

Almanya Nakliye Hizmetleri

Avrupa'nın en büyük ihracat ve ithalat potansiyeline sahip ülkelerinden biri olan Almanya, lojistik olarak da önemli bir konumda yer alır. Bu noktada Almanya'ya nakliye sık sık ihtiyaç duyulan opsiyonlardan biri olarak öne çıkar. Almanya nakliye işlemleri için ise Universal Lojistik gibi Avrupa'ya nakliye firmalarından destek alınabilmektedir.

Amerika Nakliye Hizmetleri

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri hem üretim potansiyeli ile hem de lojistik gücüyle tüm dünya ile ulaşım ağları olan bir ülkedir. Bu noktada, Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinden Amerika'ya nakliye işlemleri oldukça kolay bir şekilde organize edilebilmektedir. Okyanus ötesi bir konumda olduğu için nakliye süreçlerinde denizyolu taşımacılığı ya da daha havayolu taşımacılığı gibi yöntemler kullanılmaktadır. Aynı şekilde komşu konumda yer alan Kanada nakliye gönderimleri için de Amerika yakınındaki rotalar tercih edilmektedir.

Avustralya Nakliye Hizmetleri

Bir kıta ülkesi olan Avustralya; Asya, Amerika ve Avrupa gibi ana karalardan oldukça uzak bir konumda yer almaktadır. Dolayısı ile Avustralya nakliye süreçleri için oldukça uzun rotalar tercih edilmek durumundadır.

Avusturya Nakliye Hizmetleri

Orta Avrupa'da yer alan Avusturya, hem lojistik bağlantıları hem de stratejik konumu nedeniyle oldukça önemli bir lokasyon olarak öne çıkar. Bu noktada merkezi ve stratejik konumundan dolayı Belçika nakliye gönderimi ve Hollanda nakliye süreçlerinde de tercih edilen bir lokasyon olarak öne çıkar. Bunun haricinde Kuzey ülkeleriyle olan lojistik bağlantıları nedeniyle Avusturya, uluslararası mobilya taşımacılığı için de önemli bir lokasyon olarak öne çıkar. Bunun yanı sıra komşu statüsünde yer aldığı için Belçika nakliye süreçlerinde de Avusturya gümrük prosedürlerinin dikkate alınması gerektiğini söylemek yanlış olmaz.

Brezilya Nakliye Hizmetleri

Denizaşırı konumundan dolayı Brezilya, uzun mesafe denizyolu taşımacılığı yöntemlerinin kullanılması gereken bir konumdur. Bu noktada Brezilya nakliye işlemleri için baz alınan uluslararası nakliye fiyatları yakın konumdaki ülkelere göre farklılık gösterecektir.

Fransa Nakliye Hizmetleri

Batı Avrupa'da merkezi ve lojistik açıdan stratejik bir lokasyonda yer alan Fransa'ya nakliye, Avrupa'daki birçok transit ağın değerlendirildiği bir lojistik operasyon gerektirir. Gerekli uygulanan gümrük prosedürleri gerekse diğer ülkelerle olan bağlantı yolları nedeniyle Fransa, birçok lojistik işlem için merkezi konumda yer alır. Danimarka nakliye gibi süreçlerde de tercih edilen bir lokasyon olan Fransa'ya karayolu, denizyolu başta olmak üzere intermodal taşımacılık gibi kapsamlı lojistik yöntemlerle de gönderim yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Fransa nakliye işlemleri için gümrük danışmanlığı gibi hizmetler süreci hızlandırmak için faydalı olacaktır. Yakın konumda yer aldığı için İtalya nakliye süreçlerinde Fransa'nın transit olanakları kullanılmaktadır.

İngiltere Nakliye Hizmetleri

Batı Avrupa'daki en merkezi ülkelerden biri olan İngiltere sadece Avrupa lojistiği için değil okyanus ötesi lojistik süreçleri için de önemli bir ülke olarak öne çıkar. Bu bağlamda İngiltere nakliye süreçleri başta denizyolu taşımacılığı gibi yöntemlerin kullanılmasını gerektiren lojistik bir süreç olarak planlanmaktadır. Yakın bir lokasyonda olduğundan dolayı İngiltere, İrlanda nakliye gönderimleri için de sık sık tercih edilen bir rota üzerinde yer almaktadır. Önemli bir tarihsel ve kültürel mirasa sahip olan İngiltere, uluslararası antika taşımacılığı için de önemli bir konumdur.

Dubai Nakliye Hizmetleri

Ortadoğu'nun en zengin ülkelerinden biri olan Dubai, bölgenin en önemli geçitlerinden biri olan Hürmüz Boğazı'na komşu olmasından dolayı stratejik bir konumda yer almaktadır. Bu noktada hem Ortadoğu'ya nakliye işlemlerinde hem de doğrudan Dubai nakliye süreçlerinde bölgenin oldukça gelişmiş ulaşım olanaklarına sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Uluslararası Nakliye Fiyatları

Uluslararası nakliye fiyatlarını belirleyen birçok unsur olduğunu söylemek yanlış olmaz. Başta tercih edilecek olan transit yollar, kullanılacak lojistik yöntemler nakliye fiyatlarını belirleyen en önemli etkenler arasında gösterilir. Bunun haricinde taşımacılığı yapılacak olan içeriğin niceliği de fiyatı doğrudan etkiler.

Universal Lojistik ile Güvenli Uluslararası Taşımacılık

Farklı lojistik disiplinleri merkeze alıp verimliliğe odaklanan Universal Lojistik, uluslararası taşımacılıkta standartları yükselten bir misyon ile faaliyet göstermektedir. Bu noktada, uluslararası taşımacılık süreçlerinde tüm güvenlik ve gümrük prosedürlerini yakinen uygulayan firmamız, nakliye faaliyetlerini üst düzey güvenlik önlemleri alarak yürütür. Bu noktada farklı endüstrilerden çeşitli iş ortaklarına son teknoloji lojistik araçları ve yöntemleri kullanarak ultra güvenlikli bir taşımacılık hizmeti sunar.

 

Uluslararası Nakliye Çözümlerimizi Keşfedin!
Uluslarası Taşımacılık Hizmetleri
Karayolu Taşımacılığı
Havayolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı
Intermodal Taşımacılık
Elektronik Taşımacılığı
Fuar Taşımacılığı
Mobilya Taşımacılığı

0216 305 07 07