İrlanda Nakliye ve Taşımacılık Hizmetleri

Britanya Adasının kuzeyinde yer alan bir lokasyon olan İrlanda denizaşırı bir ülke statüsünde olduğundan taşımacılık faaliyetlerinin zorlayıcı olduğu bir konumdur. Bu bağlamda İrlanda nakliye ya da taşımacılık hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin, doğru firma ile çalışmaları sürecin verimliliği açısından oldukça kritik bir etken olarak öne çıkar. İrlanda nakliye firmaları bu bağlamda, kurumsal ihtiyaçları ya da müşteri beklentilerini iyi analiz etme ve onların beklentilerine yönelik çözüm geliştirme konusunda oldukça başarılı iş modelleri geliştirmişlerdir. Bu etkenler de göz önünde bulundurulduğunda İrlanda nakliye ve taşımacılık firmaları için teknoloji kullanımı yüksek organizasyonlar olduklarını söylemek doğru olacaktır.

İrlanda Nakliye Firmaları

İrlanda nakliye firmaları ile alakalı yukarıda da bahsettiğimiz üzere, yenilikçi teknolojilerin kullanımı konusunda oldukça başarılı yapılar oldukları söylenebilir. Özellikle uluslararası taşımacılık gibi başlıklarda denizaşırı gönderim yapabilen İrlanda taşımacılık şirketleri, Türkiye gibi ülkelerden birçok müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt vermektedirler. Durum böyle olunca da İrlanda'ya kargo gönderimi gibi ihtiyaçlarda oldukça nitelikli ve maliyet odaklı çözümler sağladıklarını söylemek de doğru olacaktır.

İrlanda Nakliye Süreçlerinde Hangi Lojistik Olanaklar Kullanılıyor?

Bu soruya yanıt vermeden önce İrlanda'nın jeopolitik konumundan dolayı, oldukça stratejik bir lokasyonda yer aldığının altını çizmek yararlı olacaktır. Bu bağlamda İrlanda nakliyecilik kapsamında kullanılan birçok yöntemin mevcut olduğu da söylenebilir. Bunlar arasında gabari taşımacılık gibi kapsamlı lojistik yöntemlerin haricinde denizyolu lojistiği ve ağır yük taşımacılığı gibi başlıklar da dikkat çeker. Bahsi geçen lojistik olanaklardan daha detaylı bahsetmek için İrlanda nakliye süreçlerinde tercih edilen taşımacılık ve nakliye yöntemlerini şu başlıklar dahilinde sınıflandırmak mümkündür:

İrlanda Gabari Yük Taşımacılığı

Geleneksel yöntemlerin kullanımını reddeden ve yenilikçi lojistik araçların kullanımına odaklanan gabari yük taşımacılığı yeni nesil bir çözüm olarak değerlendirilir. Standart araçların kullanımı ile taşınması zor olan mallar gabari yük taşımacılığı gibi kapsamlı yöntemler kullanılarak taşınırlar. Özellikle İrlanda konumu için yük gönderimi yapmak isteyen firmalar, eğer yüklerinin yapısı bu gönderime uygunsa gabari nakliye modelini tercih ederek lojistik operasyonlarını yürütebilirler.

İrlanda Komple Taşımacılık

İrlanda komple taşımacılık yüklerin bütün olarak taşınmasına olanak veren bir lojistik yöntemdir. Bu bağlamda parça halindeki yük yığınları bir araya getirilerek taşınma işlemine başlanır. Genel olarak zaman ve maliyet tasarrufu sağladığından İrlanda gibi lokasyonlar için sık sık tercih edilir.

İrlanda Ağır Yük Taşımacılığı

İrlanda  ağır yük taşımacılığı taşınması efor gerektiren ve özel ekipman kullanımını zorunlu kılan malların taşınma süreçlerinde tercih edilen bir yöntem olarak öne çıkar. Genel olarak denizyolu lojistik yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilen ağır yük taşımacılığında lokasyon uzaklığına ya da taşınacak olan yükün yapısına göre entegre taşımacılık yöntemleri de kullanılabilir.

İrlanda Yanıcı Madde Taşımacılığı

Yanıcı madde taşımacılığı ya da diğer adı ile SRC5 Belgeli taşımacılık, belki de en kritik nakliye yöntemlerinden biri olarak öne çıkar. Tehlikeli madde taşımacılığı için genel prosedürler çok katı olduğundan, bu süreçler devlet kurumları ya da organizasyonlar tarafından sürekli denetlenir.

İrlanda Soğuk Hava Taşımacılığı

Soğuk hava taşımacılığı, oldukça sık tercih edilen bir lojistik hizmet olmakla birlikte son raf ömrü kısa olan ya da ısıya karşı dayanıksız olan ürünlerin taşınması amacıyla tercih edilir. Özellikle, gıda malzemeleri taşımacılığı gibi süreçlerde tercih edilen bu yöntem, gıdaların güvenli bir şekilde hedef lokasyonlara ulaştırılması açısından oldukça yararlı bir yöntemdir. Aynı şekilde İrlanda soğuk hava taşımacılığı gıda endüstrisindeki malların diğer lokasyonlara taşınabilmesi açısından da oldukça yararlı bir hizmettir.

 

Uluslararası Nakliye Çözümlerimizi Keşfedin!

Uluslarası Taşımacılık Hizmetleri
Havayolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı
Karayolu Taşımacılığı
Intermodal Taşımacılık
Elektronik Taşımacılığı
Fuar Taşımacılığı
Mobilya Taşımacılığı
Minivan / Ekspres Taşımacılık
Gıda Taşımacılığı
Medikal Taşımacılığı
Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler

 

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye İrlanda Arası Kaç Kilometredir?

  • Türkiye - Dublin: 4.400 km

Türkiye'den İrlanda'ya Ekspres Minivan Kaç Günde Gider?

Express Minivan araçlar sınır kapılarında beklemeye takılmadığı için araç çıkışına istinaden 96 saatte (4 günde) ürünleri teslim eder.

Türkiye'den İrlanda'ya Tır Kaç Günde Gider?

Nakliye süresi İrlanda için; araç çıkışına istinaden 11-13 gün arasındadır. Sınır kapılarındaki yoğunluk ve ürünün gideceği adresin uzaklığına göre değişkenlik göstermektedir.

Türkiye'den İrlanda'ya Nakliye Güzergahı Nedir?

Karadan gidilecekse;

  • Bulgaristan>Sırbistan>Hırvatistan>Slovenya>Avusturya>Almanya>Fransa>İngiltere>İrlanda

veya

  • Bulgaristan>Romanya>Macaristan>Avusturya>Almanya>Fransa>İngiltere>İrlanda olarak güzergah belirlenebilir.

Türkiye'den İrlanda'ya Hangi Yükler Taşınabilir?

Patlayıcı ve Ateşli silahlar hariç, her ürün taşınabilir.

Türkiye'den İrlanda'ya Yapılan Nakliye Türleri Nelerdir?

  • Deniz Yolu Nakliye,
  • Kara Yolu Nakliye,
  • Hava Yolu Nakliye,

Türkiye'den İrlanda'ya Nakliye Ne Kadar Sürüyor?

  • Deniz Yolu: 18-22 gün civarı,
  • Kara Yolu: 10-12 gün civarı,
  • Kara Yolu (RoRo Aracı): 14-16 gün civarı,
  • Hava Yolu: 1-2 gün civarı

Türkiye'den İrlanda'ya Nakliye Fiyatları Nasıl Hesaplanmaktadır?

Nakliye fiyatı hesaplanırken en önemli etkenler; ürünün nereden alınıp, İrlanda'da nereye gideceği, malzeme cinsi(yanıcı-mobilya-gıda), ürünün kaç m3 olduğu, araçta ne kadar alan kapladığı ve brüt kg bilgisidir.

0216 305 07 07