Uluslararası taşımacılık dendiğinde akla gelen genellikle gemi, kamyon veya uçak ile ürünlerin taşınarak varış birimine ulaştırılmasıdır. Ancak uluslararası taşımacılıkta minivan / ekspres taşımacılığı olarak ifade edilen bir hizmet türü daha bulunur. Diğer hizmetlere nazaran daha az bilinen ancak daha avantajlı olan bu taşımacılık yöntemi ile siz de müşteri veya iş ortaklarınıza göndereceğiniz ürünler için bizi tercih edebilirsiniz. Peki, minivan / ekspres nakliye olarak da ifade edilebilecek olan bu hizmet nedir? Olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Uluslararası taşımada konteyner, charter veya tır ile gönderilen ürünlerin temel özelliği tonajlı ürünler olmasıdır. Ağırlığı onlarca ton olan ürünlerin yurtdışına gönderilmesini sağlayan taşımacılık hizmetlerinde ağırlığı daha düşük ürünler için minivan / ekspres nakliye tercih edilebilir. Özellikle 1 ila 1.5 ton ağırlığa sahip ürünleri kargolayabileceğiniz ekspres nakliye; hava kargoya göre daha avantajlı ve güvenilirdir. Söz konusu avantajların en önemlisi belgelerle daha az uğraşmak zorunda olmanızdır. Minivan taşımacılık türünün bu isimle anılmasının asıl sebebi kargo hizmetlerinin minivan adı verilen ticari araçlarla sunulmasıdır.

Minivan / Ekspres Taşımacılığı Süreci Nasıldır?

Minivan / Ekspers nakliye talebini firmamıza ilettiğinizde uygun olan aracımız ile bir nakliye planlaması yaparak adresinize bir araç gönderiyoruz. Ürünlerin araca yüklenmesi ve fatura vs. gibi belgelerin teslim alınmasından sonra taşıma serüveni başlamış olur. İlk araç ile depomuza getirilen ürünler varış birimine ulaşacağı araca yerleştirilerek en kısa sürede yola çıkar. Belgelerin kontrolü ve tanzimi sonrasında gümrük işlemleri tamamlanan ürünler yurtdışına çıkış yapar. Ulaşacağı adrese kısa sürede güvenle giden ürünler anlaşılan tarihte alıcıya teslim edilerek nakliye serüveni tamamlanmış olur. Minivan / Ekspres taşımacılığı yaparken araçların herhangi bir sorunla karşılaşmaması adına her türlü önlem önceden alınır. Şoförlerimizin güvenliği ve ürünlerinizin sağ salim gideceği adrese ulaşabilmesi adına düzenli aralıklarla kontrol ve testleri gerçekleştirmekteyiz.

Minivan / Ekspres Taşımacılığı Destinasyonları

Minivan / Ekspres olarak adlandırılan bu taşımacılık türü aslınada kara yolu taşımacılığının farklı bir yöntemidir. Bu anlamda bu taşımacılık yönteminde destinasyonlar kara yolu bağlantısının bulunup bulunmaması belirler. Türkiye’den çıkış yapacak bir ürün düşünüldüğünde Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine gönül rahatlığı ile minivan / ekspres taşımacılık yapılabilir. Balkan ülkeleri olarak adlandırılan bölgelere 24 saat içinde teslimat güvencesi ile taşımacılık yapılabilirken Fransa, İtalya ve Almanya gibi daha uzak Avrupa ülkelerine taşımacılık 48 saat içinde gerçekleşir. İki şoförün değişimli bir şekilde hiç durmadan ilerlemesi sayesinde hız konusunda harikalar yaratılırken güvenlik de had safhada tutulur.

Minivan / Ekspres Taşımacılık Neden Daha Avantajlı?

Minivan taşımacılığı tercih eden pek çok birey ve firma memnuniyet oranının daha fazla olduğunu ifade eder. Peki, bu taşımacılık insanlar için neden daha avantajlıdır?

  • Minivan nakliyede bekleme süresi neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu nedenle ürünleriniz mümkün olan en kısa sürede varış birimine ulaştırılır.
  • Geniş araç portföyü sayesinde Avrupa’nın hemen her noktasına servis imkanı sağlandığından destinasyon konusunda herhangi bir engel ile karşılaşılmaz.
  • Nakliye sürecinin hızlı olması kadar nakliye ücretlerinin de ciddi manada tatmin edici olması bireylerin tercihini minivan / ekspres taşımacılığı yönünde kullanmasına neden olur.
  • Nakliye sürecinin tamamında minivan araçlar kullanılması ürünlerin teslim için bir araçtan diğerine yüklenmesine neden olmaz. En fazla 1 aktarma ile ürün çıkış biriminden varış birimine kadar güvenle ulaşır.

Minivan / Ekspres Taşımacılığı Gönül Rahatlığı ile Tercih Edin!

İthalat ve ihracat yaparken nakliyeyi nasıl gerçekleştireceğim derdine son veren hizmetlerimizle firmanızın ve sizin en büyük destekçisi oluyoruz. Uzun yıllardır uluslararası taşımacılık konusunda tecrübe kazanan firmamız tecrübeleri ile sizlere değer katmayı hedefler. Nakliye süreçlerinde karşılaşılabilecek her türlü problemi önceden tespit ederek sizlerle başarılı bir iş birliği kuran firmamız güler yüzlü personeli ile hizmet standartlarını zirveye taşır.

Minivan / Ekspres taşımacılığı konusunda harikalar yaratan firmamızla hemen iletişime geçerek nakliye talebinizi iletebilirsiniz. Her an her dakika sizlere yardımcı olmak için bekleyen ekiplerimiz talebinize en uygun aracı belirleyerek nakliye planlaması yapar. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan ekiplerimiz daima sizi düşünerek hareket eder.

 

Uluslararası Lojistik Çözümlerimizi Keşfedin!

Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler
Almanya Nakliye
İngiltere Nakliye
Fransa Nakliye
Hollanda Nakliye
İtalya Nakliye
Amerika Nakliye
Kanada Nakliye
Dubai Nakliye

0216 305 07 07