Almanya Nakliye Hizmetleri ile Uluslararası Düzeyde Taşımacılık

Avrupa'nın ekonomik açıdan en güçlü siyasal yapılarından biri olan Almanya, özellikle dış ticaret anlamında da önemli bir potansiyele ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası boyuttaki ticaret kanalları ve sanayi odaklılığı ile Almanya nakliye firmaları ile de dikkat çeker. Bu bağlamda özellikle Avrupa ülkelerini hedef alan lojistik operasyonlar için Almanya önemli bir destinasyon olarak değerlendirilir. Aynı şekilde Almanya parsiyel nakliye hizmetlerine genel olarak Türkiye başta üzere Balkan ülkelerinde de yoğunlukla ihtiyaç duyulmaktadır.

Almanya Lojistik Taşımacılığı Kapsamında Öne Çıkan Hizmetler

Almanya lojistik taşımacılığı kapsamında özellikle parsiyel nakliye ya da grupaj nakliye gibi alternatif hizmetler öne çıkar. Her bir hizmetin kendi içerisinde barındırdığı dinamikler ve kullanılan araçlar farkı olduğundan, süreçler de bununla bağlantılı olarak kendi içlerinde çeşitlilik gösterir. Tüm bunlar da göz önünde bulundurulduğunda, Almanya nakliyecileri ve benzeri kurumsal organizasyon için tek tip bir lojistik modelinden bahsetmek yanlış olacaktır.

Almanya Grupaj Nakliye

Hizmetten bahsetmeden önce grupaj nedir sorusuna yanıt vermek daha doğru olacaktır. Grupaj, farklı birimlere ayrılmış malların ya da bileşenlerin tek bir yük halinde birleştirilmesi anlamına gelir. Almanya grupaj nakliye bu hizmetin Almanya'daki lokasyonlara yönelik uygulanmasına yönelik bir süreç olarak tanımlanabilir.

Almanya Lojistik Süreçleri

Almanya lojistik süreçleri dahilinde birçok başlıktan söz edilebilir. Özellikle karayolu taşımacılığı gibi standart lojistik yöntemleri genel olarak tercih edildiğinden, ana hatların karayolları olduğunu söylemek doğru olacaktır. Fakat yine de havayolu taşımacılığı ya da denizyolu lojsitiği gibi lojistik yöntemler de Almanya nakliye süreçlerinde kullanılabilmektedir.

Almanya Ağır Nakliye

Almanya ağır nakliye özellikle ağır mal taşımacılığı dahilinde değerlendirilen lojistik süreçlerin uygulandığı projeler olarak öne çıkarlar. Özellikle transit ulaşım ya da denizyolu taşımacılığı gibi yöntemler, uluslararası ağır yük lojistiği süreçlerinde yaygın olarak kullanılan bir hizmet olarak öne çıkar.

Almanya Yanıcı Nakliye

Almanya yanıcı nakliye özellikle tehlikeli madde statüsünde olan petrol ve benzeri gazların taşımacılığını kapsayan bir hizmet olarak öne çıkar. Almanya yanıcı madde taşımacılığı kapsamında belirlenen prosedürlerin uygulanması ve güvenliği arttıracak araçların kullanımı gibi başlıklara odaklanan Almanya nakliye firmaları mevcuttur.

Almanya Soğuk Hava Taşımacılığı

Almanya soğuk hava taşımacılığı genel olarak iklim koşullarından kaynaklanan ulaşım problemlerinin önceliklendirildiği bir lojistik hizmet olarak öne çıkar. Bahsi geçen hizmet dahilinde olumsuz hava koşullarına dayanıklı araç ve teknolojilerin kullanımı esas alınır.

Almanya Nakliye Firmaları ve Komple Taşımacılık

Almanya komple taşımacılık ağır yük taşımacılığı ile benzer araçların ve yöntemlerin kullanıldığı bir hizmet türü olarak sınıflandırılır. Almanya ve çevre lokasyonlara doğrudan taşımanın gerçekleştiği bu hizmet dahilinde, tüm yükün bütüncül bir yaklaşımla gönderimi esas alınır. Tüm bunların yanı sıra, komple taşımacılık süreçlerinde yükün bütünselliğinin korunması adına denizyolu ya da karayolu olanaklarından faydalanılır.

Almanya Gıda Taşımacılığı

Gıda endüstrisi genelinde oldukça kuvvetli bir konumda yer alan Almanya'nın iç ve dış ticaretinin büyük bir bölümünü gıda lojistiği oluşturmaktadır. Bu bağlamda Almanya Gıda taşımacılığı hizmetleri özellikle uluslararası düzeyde ticaret operasyonları yürüten firmalar tarafından sık sık tercih edilen yöntemler olarak öne çıkarlar.

Almanya Nakliye Fiyatları

Almanya nakliye fiyatları için standart bir aralık değeri mevcut olmamakla birlikte, yararlanılacak olan hizmetin fiyatları niteliğe göre çeşitlilik göstermektedir. Bu noktada, Almanya nakliye fiyatları da firmadan firmaya hatta yöntemden yönteme de değişkenlik gösterebilmektedir. Net bir fiyat aralığının belirlemenin zor olduğu Almanya Lojistik süreçlerinde, önceliği kalite olan firmaların her şeyin ötesinde firmanın kurumsal kimliğine ve kullandığı yöntemlere öncelik vermesi gerektiğini söylemek de doğru olacaktır.

 

Uluslararası Taşımacılık Hizmetlerimizi Keşfedin!

Uluslarası Taşımacılık Hizmetleri
Havayolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı
Intermodal Taşımacılık
Elektronik Taşımacılığı
Fuar Taşımacılığı
Mobilya Taşımacılığı
Minivan / Ekspres Taşımacılık
Gıda Taşımacılığı
Medikal Taşımacılığı
Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye Almanya Arası Kaç Kilometredir?

İstanbul'dan;

 • Köln: 2.500 km
 • Hamburg: 3.000 km
 • Frankfurt:2.300 km
 • Berlin: 2.800 km
 • Stutgart:2.300 km
 • Düsseldorf:2.600 km
 • Hannover: 2.850 km

Türkiye'den Almanya'ya Ekspres Minivan Kaç Günde Gider?

Express Minivan araçlar sınır kapılarında beklemeye takılmadığı için araç çıkışına istinaden 72 saatte (3 günde) ürünleri teslim eder.

Türkiye'den Almanya'ya Tır Kaç Günde Gider?

Nakliye süresi Almanya için; araç çıkışına istinaden 7-9 gün arasındadır. Sınır kapılarındaki yoğunluk ve ürünün gideceği adresin uzaklığına göre değişkenlik göstermektedir.

Türkiye'den Almanya'ya Nakliye Güzergahı Nedir?

Karadan gidilecekse;

Bulgaristan>Sırbistan>Hırvatistan>Slovenya>Avusturya>Almanya veya Bulgaristan>Romanya>Macaristan>Avusturya>Almanya olarak güzergah belirlenebilir.

Türkiye'den Almanya'ya Hangi Yükler Taşınabilir?

Patlayıcı ve Ateşli silahlar hariç, her ürün taşınabilir.

Türkiye'den Almanya'ya Nakliye Ne Kadar Sürüyor?

 • Deniz Yolu: 17-21 gün civarı,
 • Kara Yolu: 7-9 gün civarı,
 • Kara Yolu (RoRo Aracı): 14-17 gün civarı,
 • Hava Yolu: 1-2 gün civarı

Türkiye'den Almanya’ya Nakliye Fiyatları Nasıl Hesaplanmaktadır?

Nakliye fiyatı hesaplanırken en önemli etkenler; ürünün nereden alınıp, Almanya'da nereye gideceği, malzeme cinsi(yanıcı-mobilya-gıda), ürünün kaç m3 olduğu, araçta ne kadar alan kapladığı ve brüt kg bilgisidir.

Türkiye'den Almanya'ya Yapılan Nakliye Türleri Nelerdir?

 • Deniz Yolu Nakliye,
 • Kara Yolu Nakliye,
 • Hava Yolu Nakliye,
 • Demir Yolu Nakliye(Intermodal)

0216 305 07 07