Otomotiv Yedek Parça ve Aksamı Taşımacılığı

Otomotiv yedek parça taşımacılığı genel olarak araba, kamyon, kamyonet ve benzeri motorlu taşıtların parçalarının üretim bantlarından hedef pazarlara gönderimini kapsayan bir lojistik hizmet olarak öne çıkar. Bunun yanı sıra, parçaların kendi imkanlarıyla kat edemeyeceği mesafaler arasındaki gönderimi de kapsayan otomotiv yedek parça taşımacılığı kapsamında çok yönlü hizmetlerin mevcut olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu bağlamda yedek parça taşımacılığının, endüstriler arası boyutta tercih edilen bir lojistik hizmeti olduğunu söylemek yanlış olmaz. Başta otomotiv sektörü olmak üzere; ağır sanayi, lojistik, inşaat sektörleri gibi alanlarda ihtiyaç duyulan bu lojistik hizmeti kapsamında, üretim süreçlerinde kullanılan araçların, iş makinelerinin ve benzeri donanımların taşınma işlemi de gerçekleşir.

Otomotiv Yedek Parça Taşımacılığı Taşımacılığı Yapan Firmalar

Otomobil taşımacılığı yapan firmalar diğer lojistik yöntemlerinde olduğu gibi gelişmiş teknoloji ve araçların kullanımına odaklanırlar. Başta karayolu lojistiği olmak üzere deniz yolu taşımacılığı gibi yöntemleri de kullanan araç yedek parçası taşımacılığı firmaları hedef uzaklık ve taşınacak araçların özelliklerine göre tarifler belirlerler. Özellikle uluslararası mesafelerde ve ağır yük taşımacılığı gerektiren durumlarda daha sistemli teknolojiler bahsi geçen firmalar arasında yaygındır.

Uluslararası Otomotiv Yedek Parçaları Taşımacılığı

Otomotiv endüstrisi uluslararası düzeyde bir endüstri olduğundan otomotiv parçası lojistiği de uluslararası hatta deniz aşırı boyutta yürütülen bir operasyon olarak değerlendirilir. Durum böyle olunca da araç parçaları taşıma firmaları iş süreçlerinde genel olarak uluslararası lojistik ağlarını kullanmaya öncelik vermektedirler. Küresel ekonominin en önemli endüstriyel alanlarından olan otomobil piyasası için özellikle yenilikçi teknolojilerin kullanımı oldukça yaygın bir durumdur. Aynı şekilde gerekli olan durumlarda entegre taşımacılık gibi daha kapsamlı ve inovatif lojistik yöntemlerinin kullanımı da söz konusu olabilmektedir.

Otomobil Aksam ve Parça Taşımacılığı İstanbul

Türkiye'nin gerek sosyal gerekse ekonomik anlamda en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul, uluslararası lojistik ağı için önemli bir cazibe merkezi olarak da değerlendirilir. Stratejik limanları ve karayolu bağlantıları sayesinde otomobil gibi ağır yüklerin taşınması için gerekli olan tüm lojistik bağlantılara sahiptir. Bu bağlamda İstanbul otomotiv aksam ve yedek parça taşımacılığı gibi başlıklar bahsi geçen alanda hizmet almayı planlayanların üzerinde en çok durduğu başlıklar olarak öne çıkarlar.

Otomobil Yedek Parçası ve Aksamı Taşımacılığı

Otomobil yedek parçası ve aksamları taşımacılığı, araçlarda kullanılan yardımcı malzemelerin ve yedek parçaların farklı lokasyonlar arasındaki lojistiğine yönelik bir uygulama olarak öne çıkar. Otomobil yedek parça distribütörleri, özellikle yurtdışı ülkelerinden ihraç edilen yedek parçaların hedef lokasyonlara taşınması için lojistik firmaları ile çalışırlar. Durum böyle olunca da otomobil yedek parça taşımacılığı endüstri genelinde oldukça yoğun ihtiyaç duyulan bir hizmet olarak değerlendirilir.

Jant ve Lastik Taşımacılığı

Araç taşımacılık kapsamında bir diğer önemli başlık da jant ve lastik taşımacılığı hizmetidir. Özellikle araç bakım onarım firmaları, jant ve lastik gibi ürünleri dağıtıcı firmalardan ya da toptancılardan tedarik ederler. Yüksek birim adedinde sipariş verilen bu ürünlerin kargolanması için de özel araçların ve donanımların kullanılması gerekir. Durum böyle olunca da lojistik firmaları bahsi geçen süreçlere yönelik kapsamlı lojistik yöntemleri ve teknolojilerin kullanımına yoğunlaşmaktadırlar.

Makine ve Kalıp Taşımacılığı

Otomotiv makine ve kalıp lojistiği endüstri genelinde üretim süreçlerinde kullanılan donanımların taşınmasını baz alan bir hizmet olarak tanımlanır. Bahsi geçen hizmet genelinde üretim süreçlerindeki verimliliği sağlayacak donanımların üretim konumları arasındaki lojistik operasyonları organize edilir. Tüm bunların yanı sıra otomobil makine ve kalıp taşımacılığı uluslararası düzeyde organize edilen bir operasyon olduğundan karayolu ve denizyolu lojistiği ya da entegre taşımacılık gibi yöntemlerin kullanımı da oldukça yaygındır.

Otomobil Yedek Parça Taşımacılığı Fiyatları

Otomobil yedek parça taşımacılığı fiyatları hizmet sağlayan firmanın niteliğine ya da kurumsal kimliğine göre farklılık gösterir. Alanında uzman, teknik açıdan yetkin ve teknoloji kullanımı zenginleştirmiş araç parçaları taşıma firmaları daha yüksek fiyat politikalarına odaklanmaktadırlar. Bunun yanı sıra otomobil parçaları taşımacılık fiyatları kullanılacak olan teknoloji ve araçların maiyetine göre de esneklik gösterebilmektedir.

 

Uluslararası Lojistik Çözümlerimizi Keşfedin!

Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler
Almanya Nakliye
İngiltere Nakliye
Fransa Nakliye
Hollanda Nakliye
İtalya Nakliye
Amerika Nakliye
Kanada Nakliye
Dubai Nakliye

0216 305 07 07