Mobilya taşımacılığı; mobilya satıp kargo sürecini üstlenen satıcıların, yeni ev alan veya kiralık evinden başka bir kiralık eve taşınırken mobilyalarının güvenle taşınmasını isteyen bireylerin başvurduğu hizmetlerin başında gelir. Son dönemlerin gelişen ve dönüşen hizmetlerinden olan mobilya nakliyesi güvenilir olmasının yanı sıra sunduğu ekstra hizmetlerle hiç yorulmadan evinizi taşımanıza yardımcı olur.

İnsan hareketliliğinin müthiş derecede artması ile birlikte bir şehirden başka bir şehre ya da başka ülkeye yerleşen insan sayısı ciddi düzeylere ulaşmıştır. Durum böyle olunca insanların hassas ve değerli eşyaları için özel hizmetlerden faydalanmaları kaçınılmaz bir hal almıştır. Böylesi durumlarda başvurulan hizmet olan mobilya nakliyesini siz de birey olarak tercih ederek gönül rahatlığı ile evinizin taşımasını sağlayabilirsiniz.

Uluslararası Mobilya Taşımacılığı

Uluslararası alanda nakliye dendiğinde ilk başvurulan hizmetlerden biri olan mobilya nakliyesi gerek taşıma yöntemi gerekse de taşıma süresinde düzenlenmesi gereken belgeler noktasında önem taşır. Özellikle uluslararası seviyede gerçekleşen nakliyede bazı belgelerin ibraz edilme zorunluluğu tecrübeyi şart koşar. Aksi durumlarda nakliye ile ilgili ortaya çıkan problemler hem alıcıların hem de satıcıların mağdur olmasına neden olur. Peki, mobilya nakliye süreci nasıl işler?

Mobilyalarını nakletmek isteyen kişi veya kuruluşlar firmamızla iletişime geçerek çıkış – varış birimi, nakliye ölçüleri gibi bilgileri paylaşarak süreci başlatır. Nakliye rezervasyonu yapılarak sürdürülen işlemler nakliye günü geldiğinde çıkış biriminde ürünlerin araca yüklenmesi ile fiilen başlamış olur. Mobilyaların araca yüklenmesinden sonra fatura, dolaşım belgesi vs. gibi belgeler düzenlenerek araç yola çıkar. Gümrük işlemleri sonrasında varış birimine ulaşan mobilyalar güvenle araçtan indirilerek nakliye işlemi tamamlanmış olur. Uluslararası nakliyede yer alan belge ve gümrük süreci yurtiçi taşımalarda söz konusu olmaz.

Mobilya Taşımaacılığı’nda Hangi Hizmetler Var?

Mobilya nakliyesi hizmetleri almak istediğinizde firmamızla iletişime geçtikten sonra adrese gelen ekiplerimiz mobilyaların durumuna göre hareket eder. Örneğin yeni ve paketli ürünleri direkt olarak araca yükleyen ekiplerimiz sökülmesi gereken mobilyaların sökülmesi işlemlerini titizlikle gerçekleştirir. Sökme işleminden sonra çok dikkatli bir şekilde kutulama aşaması tamamlanarak mobilyaların araca taşınması sağlanır. Sökme işlemleri sırasında görev alan ekiplerimiz mobilyacılık konusunda bilgi birikimi ve tecrübeye sahip ustalar olduğundan herhangi bir sorun yaşanmaz.

Sökme işlemi sonrasında nakliye işlemlerinin aşamalı bir şekilde tamamlanmasını takiben varış biriminde sökülen mobilyaların araçtan indirilerek tekrardan monte edilmesi süreci başlar. Dileyen bireylere alternatif olarak sunulan tüm bu hizmetler aynı uzman ekipler tarafından sürdürülerek mobilya taşımacılığı konusunda alabileceğiniz en başarılı hizmeti ayağınıza getirir. Sökme ve montaj aşamalarına ek olarak evrak ve belgeler konusunda yardım talep eden kişi veya kuruluşlara da danışmanlık başlığı altında yardım sunulur. Hızlı ve kaliteli bu hizmetlerle başarılı bir nakliye süreci gerçekleştirilir.

Mobilya Taşımacılığı ile İlgili Dikkat Edilecekler

Mobilya taşımacılığı özenle ve dikkatle gerçekleştirilmesi gereken ciddi bir süreçtir. Bu sürecin alanında uzmanlaşmış taşıma firması tarafından gerçekleştirilmemesi durumunda mobilyalarınızın zarar görmesi kaçınılmazdır. Nitekim tamir edilmesi veya değiştirilmesi çok da kolay olmayan mobilyalara zarar gelmesi bireylerin hiç de istemeyeceği bir durumdur. Böyle bir durumda değeri binlerce lirayı bulan mobilyalarınızı zarar görmüş bir şekilde kullanmak veya para ödeyerek değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Söz konusu kötü deneyimleri yaşamamak adına sektör tecrübesine güvendiğiniz ve müşteri memnuniyeti konusunda başarısını kanıtlamış firmamızla hemen iletişime geçerek hizmet talebinizi iletebilirsiniz.

Mobilya Taşımacılığında Kalitenin Adresi!

Mobilyalarınızın taşınması aşamasında güvenilir ellerle çalışmak ve iş birliğinin tadını çıkarmak ister misiniz? Elbette istersiniz… O halde taşımacılık sektöründe yıllardır güven ve kalite ile hizmet sunan firmamız ile iletişime geçerek ne tür hizmetler verdiğimizi ve size hangi konularda yardımcı olabileceğimizi öğrenebilirsiniz.

Firmamız mobilya taşımacılığı ile ilgili piyasa şartlarındaki en uygun fiyatları sizlere sunarak bütçenizi zorlamadan hizmet almanıza yardımcı olur. Üstelik ödeme konusunda farklı alternatifler de sunar. Müşterilerine bir iş ortağı gözü ile bakarak müşteri memnuniyetini temel ilkesi kabul eden firmamız nakliye süreçleri ile ilgili her türlü sorununuza çözüm bulmayı hedefler. Uzman şoförleri ile nakliye sürecini kaza ve riskleri minimize ederek sürdüren firmamız ile iş birliği yaparak kazançlı bir seçim yapabilirsiniz.

 

Uluslararası Lojistik Çözümlerimizi Keşfedin!

Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler
Almanya Nakliye
İngiltere Nakliye
Fransa Nakliye
Hollanda Nakliye
İtalya Nakliye
Amerika Nakliye
Kanada Nakliye
Dubai Nakliye

0216 305 07 07