Avustralya Nakliye Hizmetleri

Kıta ülkesi olarak da tanınan Avustralya her ne kadar Güney Yarım Küre'nin öteki ucunda olsa da gelişen ulaşım teknolojileri sayesinde, nakliye süreçlerinin kolaylaştığı bir lokasyon olarak değerlendirilir. Dünya genelinde Avustralya nakliye firmaları her ne kadar fazla sayıda bulunmasalar da hızlı günden güne iş hacimlerini arttırmaktadırlar. Avustralya'nın dünya ekonomisindeki yüksek potansiyeli de göz önünde bulundurulduğunda, Avustralya nakliye firmaları için yakın gelecekte yüksek iş hacmine sahip olacaklarını söylemek de doğru olacaktır.

Avustralya Nakliye Firmaları

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Avustralya bir kıta ülkesi olarak dünyanın geri kalanından büyük okyanusların varlığı ile soyutlanmış bir kara parçasıdır. Bu bağlamda Avustralya'ya doğrudan Asya, Amerika, Afrika ya da Avrupa kıtalarından doğrudan kara ulaşımı olmadığını söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden de Avustralya nakliye firmaları genel olarak denizyolu ulaşımı ya da havayolu taşımacılığı gibi lojistik yöntemleri kullanmaya odaklanmaktadırlar. Bunun yanı sıra oldukça uzun bir mesafe olduğundan kıtaya doğrudan taşımacılık yapmak yerine entegre lojistik yöntemleri de Avustralya nakliye şirketleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak değerlendirilir.

Avustralya Nakliye Hizmetleri Kapsamında Değerlendirilen Başlıklar

Avustralya nakliye hizmetleri kapsamında oldukça çeşitli lojistik yöntemler ve hizmetler mevcut olmakla birlikte bunların her biri farklı ihtiyaçlara yanıt vermektedir. Özellikle grupaj nakliye ya da parça yük taşımacılığı gibi yöntemler, Avustralya nakliyecilik süreçleri için yaygınlıkla tercih edilen başlıklar arasında yer almaktadırlar. Tüm bunların haricinde Avustralya nakliye hizmetleri kapsamında öne çıkan hizmetleri şu başlıklar dahilinde sınıflandırmak mümkündür:

Avustralya Parsel Konteyner Taşımacılığı

Avustralya parsel konteyner taşımacılığı genel olarak ağır yüklerin taşınması süreçlerinde tercih edilen kapsamlı ve maliyet odaklı bir lojistik hizmet olarak sınıflandırılır. Ana kara parçalarından oldukça uzak bir lokasyonda olan Avustralya'ya doğrudan ulaşım mümkün olmadığından nicel açıdan yüklü parçaların taşınması durumu söz konusudur. Durum böyle olunca da konteyner lojistiği Avustralya'ya kargo gönderimi için oldukça verimli bir yöntem olarak değerlendirilir. Tüm bunlar da göz önünde bulundurulduğunda, Avustralya parsel taşımacılığı için en ideal yöntemlerin denizyolu lojistiği olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Avustralya Kara Nakliye Taşımacılığı

Avustralya'ya deniz yolu ile ulaşan malların ya da kargoların, kara içi ulaşımının sağlanması için kara nakliye taşımacılığı gibi hizmetler öne çıkar. Bahsi geçen Avustralya kara nakliye taşımacılığı sayesinde, gönderimi yapılan ürünlerin kara içlerindeki daha uzak lokasyonlara ulaştırılması hedeflenir. Yüzölçümü açısından oldukça büyük bir kıta olduğundan Avustralya'nın lojistik ağlarını karayolu entegrasyonu ile desteklemek süreci hızlandıran bir strateji olacaktır.

Avustralya Gabari Yük Taşımacılığı

Avustralya gabari yük taşımacılığı birden fazla lojistik yöntemin kullanıldığı bir strateji olarak değerlendirilir. Gabari yük taşımacılığı özellikle uzak lokasyonlar ve ağır yük birimleri için tercih edilen bir yöntem olduğundan, bu yöntemin Avustralya için oldukça ideal bir strateji olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Avustralya Ağır Yük Taşımacılığı

Avustralya ağır yük taşımacılığı genel olarak birden fazla yük biriminin ülkeye hızlı ve etkili bir şekilde gönderimini hedefleyen lojistik yöntemidir. Avustralya yük taşımacılığı yapan firmalar için oldukça yaygın bir iş modeli olan ağır yük lojistiği yüklerin Avustralya'daki hedef lokasyonlara organize ve sistemli bir şekilde ulaştırılmasını hedefler.

Avustralya Uçak ve Kargo Taşımacılığı

Uzak bir lokasyon olduğundan bazı gönderilerin ve kargoların gönderim süreçlerinde, havayolu taşımacılığı gibi yöntemlerin kullanımı esastır. Avustralya uçak ve kargo taşımacılığı yapan firmalar bu bağlamda, önceliği hız olan göndericilerin tercih ettiği bir yöntem olarak öne çıkar. Bu noktada, çok yönlü bir lojistik hizmet olarak da değerlendirilen Avustralya havayolu taşımacılığı kapsamında maliyet ekseni diğer lojistik yöntemlere göre daha yüksek aralıklarda yer alabilmektedir.

 

Uluslararası Taşımacılık Hizmetlerimizi Keşfedin!

Uluslarası Taşımacılık Hizmetleri
Havayolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı
Intermodal Taşımacılık
Elektronik Taşımacılığı
Fuar Taşımacılığı
Mobilya Taşımacılığı
Minivan / Ekspres Taşımacılık
Gıda Taşımacılığı
Medikal Taşımacılığı
Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler

0216 305 07 07