Yapı malzemeleri taşımacılığı, özellikle inşaat malzemeleri ve benzeri hırdavat aletleri gibi ürünlerin nakliye süreçlerinde tercih edilen bir hizmet olarak öne çıkar. Yapı malzemeleri taşıma hizmetleri kapsamında, inşaat firmaları tarafından ihtiyaç duyulan hammaddelerin ve gerekli olan malzemelerin lojistik operasyonları gerçekleştirilir. Bu bağlamda, yapı malzemeleri nakliyeciliği kapsamında farklı alt başlıklardan bahsetmek mümkündür.

Yapı Malzemeleri Taşımacılığı Yapana Firmalar

Yapı malzeme taşımacılığı yapan firmalar İstanbul gibi metropolitan ve kentleşme düzeyinin yüksek olduğu alanlarda ihtiyaç duyulan işletmelerdir. İnşaat firmaları tarafından ihtiyaç duyulan bu lojistik firmalar, inşaat süreçlerinin tamamlanması açısından gerekli olan donanımların ve malzemelerin taşınması sürecine destek olurlar. Vinç, kamyon, çimento arabası ya da benzeri donanımların da dahil olduğu bu lojistik süreçte taşınacak olan malzemenin niteliğine göre özel donanımların ve araçların kullanılması gerekir.

İnşaat Malzemeleri ve Aksesuarları Taşımacılığı

İnşaat malzemeleri ve aksesuarları, yapı geliştirme süreçlerinde gerekli olan maddelerin ya da hırdavat ürünlerinin taşınması süreçlerinde tercih edilen hizmetler olarak öne çıkarlar. Bu bağlamda inşaat malzemeleri ve aksesuarları taşımacılığı kapsamında süreci kolaylaştıracak araçların kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Tüm bunların yanı sıra, yapı inşaat süreçlerinde inşaat demiri, çimento ya da çelik gibi aksesuarların taşınması süreçlerinde de lojistik hizmetlerden yararlanılabilmektedir.

İnşaat Malzemeleri Taşımacılığı Süreçlerinde Kullanılan Araç ve Teknolojileri

Yukarıda da anlatıldığı üzere inşaat malzemesi taşımacılık süreçlerinde yardımcı donanım ve araçların kullanılması, sürecin kolaylaştırılması açısından zorunludur. Özellikle inşaat çeliği ya da demir gibi fiziksel açıdan taşınması zorlayıcı olan malzemelerin daha etkili ve hızlı olarak nakliye edilmesi adına yardımcı araçlar kullanılır. Özellikle inşaat vinci gibi donanımlar sayesinde bahsi geçen malzemelerin gönderimi, hedef lokasyonlara daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde çimento taşımacılığı gibi iş kolları da özel çimento araçlarını kullanarak taşınacak olan malzemelerin fiziksel özelliklerini koruyabilmeleri adına büyük yarar sağlar.

PCV ve Cam Doğrama Ürünlerinin Taşımacılığı

PVC ve cam doğrama ürünleri taşımacılığı taşınacak olan camların güvenliğini sağlayacak araçların kullanımı zorunluğu olduğundan profesyonel bir lojistik hizmetidir. Bu bağlamda PCV ve cam doğrama ürünlerinin taşındığı araçların yapısal olarak taşınacak olan ürünlerin güvenliğini sağlayacak donanımlara sahip olması gerekir. Özellikle uzun mesafeli taşımacılık işlemlerinde bahsi geçen donanımların olmaması durumunda cam ürünleri zarar görebilmektedir.

Seramik Taşımacılığı

Yapısal olarak narin bir materyal olan seramik, kırılabilir bir forma sahiptir. Onun bahsi geçen yapısal özelliği toplu gönderimlerde yaşanabilecek kırılmalardan dolayı ciddi maddi kayıplara yol açabilmektedir. Bu gibi kayıpların önlenebilmesi adına ise profesyonel seramik taşımacılığı yapan firmalarla çalışmak, ürünlerin güvenli bir şekilde gönderimi açısından yararlı olacaktır. Özellikle banyo ve mutfak ürünleri taşımacılığı dahilinde seramik gibi ürünlerin zarar görmeden uzun mesafelerde nakliye edilmesi amaçlanır.

İnşaat Vinç ve Aksamları Taşımacılığı

İnşaat vinci kiralama gibi başlıklar üzerinden birçok inşaat firması, ağır yüklerinin taşınması süreçlerini kolaylaştırmak isterler. Bu bağlamda inşaat vinç taşımacılığı gibi hizmetler, bahsi geçen firmaların ihtiyaç duydukları hizmetler olarak sınıflandırılırlar. Bu bağlamda inşaat vinç ve aksamlarının taşınması sürecinde nakliye firmalarının sağlamış olduğu donanımlardan yararlanabilirler.

 

Uluslararası Lojistik Çözümlerimizi Keşfedin!

Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler
Almanya Nakliye
İngiltere Nakliye
Fransa Nakliye
Hollanda Nakliye
İtalya Nakliye
Amerika Nakliye
Kanada Nakliye
Dubai Nakliye

 

0216 305 07 07