Avrupa'nın önemli ülkelerinden biri olan Fransa, hem karayolu avantajı bulunan hem de Akdeniz ve Manş Denizi'ne olan kıyıları nedeniyle denizyolu avantajı bulunan bir ülkedir. Bu doğrultuda, Fransa Nakliye hizmetleri bu avantajlar sayesinde son derece kolay yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Transit geçişlerin yoğunluğu nedeniyle Fransa nakliye sürecinde karayolu taşımacılığı yoğun olarak tercih edilebilir. Özellikle belirli miktardaki eşya ya da malların taşıması açısından uygun maliyetli ve hızlı bir yöntem olan karayolu lojistiği, diğer yöntemlerle entegre edilerek verimliliği arttırılabilir. Bu bağlamda ülkedeki gelişmiş limanların varlığı, denizyolu taşımacılığı için oldukça uygun bir altyapı sağlamaktadır. Eğer taşınacak olan eşya veya malların boyut ve adetleri ekstrem düzeylerdeyse konteynır taşımacılığı olarak da adlandırılan denizyolu lojistiği tercih edilebilir.

Fransa Karayolu Taşımacılığı

Fransa karayolu taşımacılığı özellikle mobilya taşımacılık veya otomobil taşımacılık gibi başlıklar için en ideal lojistik çözümlerden biridir. Ülkeye Türkiye'den doğrudan transit geçişlerin bulunması Fransa nakliye süreçlerinde karayolu taşımacılığını önemli bir tercih olarak öne çıkarır. Bunun yanı sıra transit lojistik olarak da adlandırılan bu yöntem, Paris gibi gelişmiş ve liman şehri olmayan lokasyonlara doğrudan erişim açısından da avantaj sağlar. Fakat transit olanakların yetersiz kaldığı durumlarda intermodal lojistik yaklaşımlarından da faydalanılabilir. Intermodal yaklaşıma göre, maliyet ve zaman açısında en verimli taşımacılığı gerçekleştirmek için aynı ürünleri farklı taşımacılık yöntemleri ile taşımak esastır.

Denizyolu ve Intermodal Taşımacılık ile Fransa'ya Nakliyat

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, hızlı ve maliyet odaklı lojistik çözümleri için farklı kombinasyonlar denenebilmektedir. Intermodal yaklaşımı olarak da adlandırılan bu yöntem kapsamında farklı lojsitik ve nakliyecilik prensipleri bir arada çalışır. Belirlenecek olan lojistik yöntemlerinin öncelikli olarak lojistik hesaplamalara tabii tutulması gerekir. Yapılacak olan lojistik hesaplamalardan sonra verimliliği maksimum seviyeye çıkartacak taşımacılık yöntemleri belirlenmiş olur.

Tüm bunların yanı sıra, intermodal lojistik kapsamında karayolu, denizyolu ya da havayolu olanakları bir arada kullanılır. Fransa nakliyecilik başlığı altında en hızlı teslimatı gerçekleştirmek için en etkili yöntem olan intermodal, aynı zamanda maliyet açısından da büyük avantajlar barındırır. Teslimat güveliğini arttıran çözümler ve hizmet deneyimi ile kombine taşımacılık hizmeti, Fransa nakliye için müşterilere son derece hızlı çözümler sunar.

Karayolu Haftalık Komple ve Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Çarşamba,Perşembe,Cuma ve Cumartesi günleri Parsiyel çıkış günlerimizdir. Ayrıca Diğer günlerde yük durumuna göre parsiyel çıkışlar gerçekleştirmekteyiz.

Komple Çıkış Günlerimiz ; 

Haftanın her günü komple sevkiyatlarınız için çıkış sağlayabilmekteyiz. 

Diğer Taşıma hizmetlerimizin çıkış günleri hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

 

Uluslararası Taşımacılık Hizmetlerimizi Keşfedin!

Uluslarası Taşımacılık Hizmetleri
Havayolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı
Intermodal Taşımacılık
Elektronik Taşımacılığı
Fuar Taşımacılığı
Mobilya Taşımacılığı
Minivan / Ekspres Taşımacılık
Gıda Taşımacılığı
Medikal Taşımacılığı
Uluslararası Nakliye Yapılan Ülkeler

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye Fransa Arası Kaç Kilometredir?

Türkiye'den;  

 • Paris: 2.900 km
 • Lille: 3.100 km
 • Strasbourg: 2.600 km

Türkiye'den Fransa'ya Ekspres Minivan Kaç Günde Gider?

Express Minivan araçlar sınır kapılarında beklemeye takılmadığı için araç çıkışına istinaden 72 saatte (3 günde) ürünleri teslim eder.

Türkiye'den Fransa'ya Tır Kaç Günde Gider?

Nakliye süresi Fransa için; araç çıkışına istinaden 8-10 gün arasındadır. Sınır kapılarındaki yoğunluk ve ürünün gideceği adresin uzaklığına göre değişkenlik göstermektedir.

Türkiye'den Fransa'ya Nakliye Güzergahı Nedir?

Karadan gidilecekse;

 • Bulgaristan>Sırbistan>Hırvatistan>Slovenya>Avusturya>Almanya>Fransa

veya

 • Bulgaristan>Romanya>Macaristan>Avusturya>Almanya>Fransa olarak güzergah belirlenebilir.

Türkiye'den Fransa'ya Hangi Yükler Taşınabilir?

Patlayıcı ve Ateşli silahlar hariç, her ürün taşınabilir.

Türkiye'den Fransa'ya Yapılan Nakliye Türleri Nelerdir?

 • Deniz Yolu Nakliye,
 • Kara Yolu Nakliye,
 • Hava Yolu Nakliye,
 • Demir Yolu Nakliye(Intermodal)

Türkiye'den Fransa'ya Nakliye Ne Kadar Sürüyor?

 • Deniz Yolu: 18-22 gün civarı,
 • Kara Yolu: 8-10 gün civarı,
 • Kara Yolu (RoRo Aracı): 10-12 gün civarı,
 • Hava Yolu: 1-2 gün civarı

Türkiye'den Fransa'ya Nakliye Fiyatları Nasıl Hesaplanmaktadır?

Nakliye fiyatı hesaplanırken en önemli etkenler; ürünün nereden alınıp, Fransa'da nereye gideceği, malzeme cinsi(yanıcı-mobilya-gıda), ürünün kaç m3 olduğu, araçta ne kadar alan kapladığı ve brüt kg bilgisidir.

0216 305 07 07