Gıda Taşımacılığı Nedir, Kimler Yapar?

Gıda Taşımacılığı Nedir, Kimler Yapar?

Gıda Taşımacılığı Nedir, Kimler Yapar?

Gıda taşımacılığı ya da başka bir deyişle gıda maddeleri taşımacılığı (frigorifik) nakliye firmalarının özel ekipman ve bilgi sahibi personellerle kuru gıda, içecek ve konserve gibi ürünleri belli sıcaklarda istenilen yere ulaştırma işlemidir. Söz konusu gıda olduğundan sıcaklık kadar hijyenik bir ortamın sağlanması da son derece önemli bir konudur. Gıda malzemelerinin ezilmemesi, kutuların yamulup hasar almaması da titiz ve özenli bir nakliye işlemi gerçekleştirmekle mümkündür. İnsan sağlığı ile birebir etkileşim halinde olan gıda taşımacılığı gerekli sıcaklığın sağlandığı araçlara, bilgi sahibi olan kadroya ve soğuk depo gibi donanımlara sahip nakliye firmaları tarafından gerçekleştirilmelidir.

 +90 216 305 07 07 telefon numarası üzerinden Gıda Taşımacılığı işleriniz için teklif alabilirsiniz!

Gıda taşımacılığının özellikleri nelerdir?

Gıda taşımacılığı kapsamında;

  • Taşınacak ürünlerin tek tek çok iyi bir şekilde tanımlanması,
  • Yol boyunca aracın içindeki sıcaklık ve nem kontrolünün düzenli olarak kontrol edilmesi,
  • Taşımanın titizlikle ve hijyenik koşullarda yapılması,
  • Depolama işlemlerinin ürünün cinsine uygun sıcaklıklarda yapılması sağlanır.

Gıda taşımacılığı yapan firmaların özellikleri?

Yiyecek ve içeceklerin bozulması sağlığa zarar verebilir, hatta zehirlenmelere yol açabilir. Gıda taşımacılığı yapan firmaların öncelikle yaptıkları işin ne kadar hayati bir önem taşıdığının farkında olmaları gerekir. Taşınacak ürünlerin tanımlanması, onların hangi sıcaklıklarda ve koşullarda taşınıp depolanması gerektiği konunun uzmanları tarafından önceden belirlenmelidir. Plansızlıklar veya yanlış yönlendirmelerle gıda taşımacılığı kapsamında çok fazla ürün kayba uğramaktadır. Bu durumun da hem müşteri bazında hem de ülke ekonomisi kapsamında maddi kayıp demektir. Bilinçli ve uzman kadronun yanında elbette – ve + değerler olmak üzere taşınacak gıda ürününe göre ortamın sıcaklığının belirlenmesi, kalibreli cihazlarla yol boyunca ortamdaki sıcaklık ve nem kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Ürünlerin paketlendiği ambalaj malzemelerinin de 1.sınıf kaliteye sahip olmalıdır. Soğuk hava depoları da gıda nakliyesinin son aşaması için gerekli olan donanımdır.

Universal Lojistik, sadece Türkiye’de değil; Avrupa’da pek çok ülkede hizmet veren, dünya standartlarına uygun kalite belgeleri tam, deneyimli ve uzman kadrosu ile gıda taşımacılığını en güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir. Universal Lojistik, lojistiğin bir bütün olduğunu, depolamanın da en az taşıma kadar önemli olduğunu gümrüksüz hava depolarına sahip olarak göstermiş, Türkiye’de bir ilki başarmıştır.

 

 

Uluslarası Nakliye Çözümlerimize Göz Atın!

Gıda Taşımacılığı
Karayolu Taşımacılığı
Havayolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı
Almanya Nakliye
İngiltere Nakliye
Fransa Nakliye
Hollanda Nakliye
İtalya Nakliye

0216 305 07 07