Yanıcı Malzemeler Taşımacılığını Kimler Yapar?

Yanıcı Malzemeler Taşımacılığını Kimler Yapar?

Yanıcı Malzemeler Taşımacılığını Kimler Yapar?

Yanıcı malzemeler taşımacılığından daha çok tehlikeli madde taşımacılığı adı altında bahsedilir. Yanıcı malzemeler taşımacılığı, nakliye işlemleri söz konusu olduğunda belki de en hassas olunması gereken bir konudur. Yanıcı, patlayıcı, kimyasal ve tehlikeli madde taşımacılığı insanların ve diğer canlıların sağlığının tehlikeye atılmaması ile çevreye zarar verilmemesi mantığına uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Hayati bir önem taşıyan yanıcı madde taşımacılığı, deneyimli, ADR ve SRC 5 belgeli, eğitimli personelleri ve sağlık standartlarına uygun ekipmanları bulunan profesyonel nakliye firmaları tarafından gerçekleştirilmelidir.

ADR ve SRC 5 nedir?

ADR (Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması), yanıcı ve patlayıcı gibi tehlikeli malların kamuya açık karayollarında güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan yönergedir. Birleşmiş Milletler Avrupa Komisyonu tarafından 1957’de imzalanan yönerge, tehlikeli madde taşımacılığı yapan firmaların alması gereken bir nevi kalite belgesidir. SRC 5 belgesi de karayollarında tehlikeli madde taşıyacak şoförlerin tehlikeli madde taşımacılığı eğitiminden geçerek almaları zorunlu olan başka bir belgedir.

Tehlikeli madde taşımacılığı yapan firmaların özellikleri nelerdir?

Patlayıcı veya yanıcı malzeme taşıyıcılığı yapan firmaları seçerken çok dikkatli davranmak gerekir. ADR ve SRC 5 belgelerine sahip olmak, tehlikeli madde taşımacılığı yapacak firmalar için zorunlu koşuldur. Bunun dışında ekipmanlar ve araçlar da tehlikeli madde taşıma için özel olmalıdır. Standart nakliye araçları ile patlayıcı ve yanıcı malzemelerin taşınması son derece riskli ve yasal olmayan bir durumdur. Araçlar kadar tehlikeli maddelerin depolanması da önemli bir konudur. Kalite belgeleri tam, referansları sağlam, çalışanları uzman ve ekipmanlarıyla araçları tehlikeli madde taşımacılığına uygun olan nakliye firmalarıyla yol kat etmek sevkiyatın güvenle gerçekleşmesi anlamına gelir.

Universal Lojistik, tehlikeli madde taşımacılığına uygun araçları, ARC ve SRC belgeli eğitimli çalışanları ve Türkiye’nin ilk üç deposundan biri olan özel yanıcılı deposuyla tehlikeli madde taşımacılığını güvenle yerine getirmektedir. Karayolu üzerinden taşınan yanıcı, patlayıcı maddeler ve kimyasal malzemeler Universal Lojistik’in kalitesi ve deneyimi ile düzenli ve güvenli bir şekilde istenilen noktaya ulaştırılır. Hem insan hem diğer canlılar hem de çevre için önce emniyet, sonra hareket!

 

Uluslararası Nakliye Hizmetlerimizi Keşfedin!

Proje ve Lowbed Taşımacılığı
Tehlikeli Madde (ADR) Taşımacılığı
Otomotiv Aksam ve Parça Taşımacılığı
Yapı Malzemeleri Taşımacılığı
Uçak ve Uzay Sanayi Taşımacılığı
Kimya ve Endüstri Taşımacılığı

 

0216 305 07 07