Kimyasal Madde Taşımacılığını Kimler Yapar?

Kimyasal Madde Taşımacılığını Kimler Yapar?

Kimyasal Madde Taşımacılığını Kimler Yapar?

Kimyasal madde taşımacılığı, tehlikeli madde taşımacılığının bir alt kategorisi olarak düşünülebilir. Nakliye firmaları arasında kimyasal madde taşımacılığı yapan firmaların hem araç donanımı hem de çalışan kadrosu olarak farklı özellikleri bulunur. Kimyasal madde taşımacılığı hem insanların ve diğer canlıların sağlığı hem de çevrenin kirletilmemesi açısından son derece hayati bir konudur. Deneyimli, profesyonel nakliye firmaları kimyasal maddelerin taşınmasını güvenle yerine getirebilir.

Kimyasal madde taşıması yapan firmaların gerekli durumlar için depolama hizmetlerini de güvenli koşullarda müşterilerine sunmaları gerekir. Tıpkı yanıcı madde taşımacılığında olduğu gibi kimyasal madde taşımacılığında da depolama hizmeti verecek nakliye firmalarının depoları kalite standartlarına uygun bir şekilde düzenlenmiş olmalıdır.

Kimyasal madde taşımacılığı kapsamında taşınan yükler nelerdir?

  • Solvent bazlı kimyasallar,
  • Su bazlı kimyasallar,
  • Beton katkıları,
  • Motorin,
  • Benzin,
  • Fuel oil,
  • Kal-yak (Kalorifer yakıtı),
  • Sanayi yağları,
  • Madeni yağlar gibi sıvı, toz ve her türlü kimyevi maddeler taşınmaktadır.

Kimyasal madde taşımacılığı yapan firma seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Her nakliye farklı bir donanım ve bilgi gerektirir. Nasıl ki ağır yük taşımacılığı için farklı araçlar ve mühendislik bilgisi gerekiyorsa kimyasal madde taşımacılığında da en başta deneyimli ve kimyevi maddelerle ilgili bilgi sahibi bir ekibe sahip nakliye firmaları ile çalışmak son derece önemlidir. İnsanların ve diğer canlıların sağlığı, çevrenin kirlenmemesi ve uzun vadede ciddi sorunlar yaşanmaması, kimyasal madde taşımacılığı ve yanıcı madde taşımacılığının oluşturduğu tehlike madde taşımacılığının ilk olarak dikkate aldığı konular arasındadır.

Kimyasal madde taşımacılığı firması seçerken firmanın ne kadar deneyimli ve profesyonel olduğuna dikkat etmelisiniz. Kimyasal madde taşıyan firmalar genelde yanıcı maddelerin nakliye işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Bu yüzden de ADR ve SRC 5 belgelerine sahip çalışanlar bu firmalarda profesyonel bir şekilde müşterilerine hizmet verirler.

Universal Lojistik, taşımadan depolamaya kadar tüm lojistik hizmetlerini dünya standartlarında bir kaliteyle ve deneyimle yerine getirir. Kimyasal madde taşımacılığı için deneyimli ve bilgi sahibi kadrosu ile yükleriniz güvenle istediğiniz yere ulaştırılır.

 

Uluslararası Nakliye Hizmetlerimizi Keşfedin!

Proje ve Lowbed Taşımacılığı
Tehlikeli Madde (ADR) Taşımacılığı
Otomotiv Aksam ve Parça Taşımacılığı
Yapı Malzemeleri Taşımacılığı
Uçak ve Uzay Sanayi Taşımacılığı
Kimya ve Endüstri Taşımacılığı

0216 305 07 07