Rulo Sac Taşımacılığını Kimler Yapar?

Rulo Sac Taşımacılığını Kimler Yapar?

Rulo Sac Taşımacılığını Kimler Yapar?

Profesyonel taşıma işlemleri arasında yer alan rulo sac taşımacılığı, ağır yük taşımacılığı kapsamında da değerlendirilebilir. Nakliye firmalarının pek çoğu proje taşımacılığı veya ağır yük taşımacılığı hizmeti verse de rulo sac taşımacılığı hizmeti birçoğunda bulunmaz. Nakliye genel anlamda yükün bir noktadan diğerine ulaştırılması işlemi olsa da taşınacak her yükün özelliklerine göre araçlar, ekipmanlar ve araçlar değişiklik gösterir. Ağır yükler arasında bulunan rulo sac da rulo sac taşıma olarak özel yük taşımacılığı olarak kendini göstermektedir.

Özel yük taşımacılığı, taşınacak yüklerin kırılabilir, çizilebilir olma gibi özel hassasiyet durumları veya ağırlıklarına göre farklı araçlarla gerçekleştirilir. Özel yük taşımacılığının başında da rulo sac taşımacılığı ile tehlikeli madde taşımacılığı gelir. Nasıl ki tehlikeli madde taşımacılığı için bazı kaliteli belgelerle özel araçlar gerekiyorsa, rulo sac taşımacılığı için de havuzlu dorse, vinç gibi özel ekipmanlara ve geniş araçlara ihtiyaç duyulur. Rulo sac taşıma aparatları arasında dikey sac kapma aparatı, manyetik (mıknatıslı) sac kaldırma aparatı gibi ürünler yatay ve dikey olarak farklı tonajlar için mevcuttur.

Rulo sac taşımacılığı yapan firmaların özellikleri nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her nakliye firması her taşıma işlemini gerçekleştirmez. Büyük bir aracın ve çalışanların olması demek, her türdeki yüklerin bir yerden başka bir yere taşınabileceği anlamına gelmez. Hatta profesyonel ve deneyimli olan birçok nakliye firmasının bile rulo sac taşıma hizmeti bulunmamaktadır. Rulo sac taşımacılığı yapacak firmaların, rulo sac taşıma ekipmanlarına, araçlarına ve bu konuda deneyimli uzman kadrosuna sahip olması gerekir. Yükün kısa sürede ve zarar görmeden taşınıp taşınmadığı ise seçilen firmaların referanslarına bakılarak da anlaşılabilir.

Universal Lojistik, diğer taşıma işlemlerinde olduğu gibi rulo sac taşımacılığında da sevkiyat özel ekipmanlara ve araçlarla sahiptir. Deneyimli, uzman kadrosu ile rulo sac taşımacılığı gibi özel ağır yük taşımacılığında senelerdir öncü kuruluşlar arasında yer alan Universal Lojistik, kendi bünyesindeki özel araçları ve eğitimli kadrosu ile hızlı ve emniyetli bir sevkiyat gerçekleştirir. Rulo sacın yanında sac aparatları, konteynır, boru, tır ve çelik gibi diğer ağır yükler de hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yere ulaştırılır.

 

Uluslararası Nakliye Hizmetlerimizi Keşfedin!

Proje ve Lowbed Taşımacılığı
Tehlikeli Madde (ADR) Taşımacılığı
Otomotiv Aksam ve Parça Taşımacılığı
Yapı Malzemeleri Taşımacılığı
Uçak ve Uzay Sanayi Taşımacılığı
Kimya ve Endüstri Taşımacılığı

0216 305 07 07