Sac Taşımacılığını Kimler Yapar?

Sac Taşımacılığını Kimler Yapar?

Sac Taşımacılığını Kimler Yapar?

Sac taşımacılığı hizmeti, rulo ve sac taşımacılığı adı altında geçer. Proje taşımacılığı ve ağır yük taşımacılığı hizmeti veren pek çok nakliye firmasının sac taşıma hizmeti vermediğini görülmektedir. Çünkü sac taşıma için sac taşıma sistemlerine ve sac taşıma aparatı gibi farklı donanımlara ihtiyaç vardır. Nakliye; taşınacak yüklere ve kat edilecek mesafelere göre değişkenlik gösteren bir iş koludur. Örneğin ağır yüklerin taşınması için farklı araçlar, tehlikeli maddelerin taşınması için bir takım kalite belgeleri, yurt dışına yük taşınacaksa ülke prosedürlerinin bilinmesi, gümrükleme, depolama gibi birçok işi kapsar. Bir yükün sadece sığacağı büyüklükteki bir araçla bir noktadan başka bir noktaya götürülmesi nakliye demek değildir.

Sac taşımacılığı da bu yüzden nakliye işlemleri arasında farklı bir yapıya sahiptir. Rulo veya palet sacların çizilmemesi, hasar görmemesi, kırılmaması gibi önlemlerin yanında oldukça ağır yükler arasında olan sacların özel aparatlarla geniş havuzlu dorselerde taşınması gerekir.

Sac taşımacılığı yapan firmaların özellikleri nelerdir?

Sac taşıması yapan nakliye firmaları, özel rulo havuzlu, kayar çatılı ve tenteli araçlara sahiptir. Yükün cinsine ve ağırlığına göre yatay ve dikey olarak tasarlanmış rulo sac taşıma aparatları arasında yer alan vakumlu sac taşıma aparatları ve manyetik (mıknatıslı) saç kaldırma aparatları gibi donanımlar sac taşıma yapacak firmaların bünyesinde bulunur.

Bir çeşit ağır yük taşıma hizmeti olan sac taşımada yükün hasarsız bir şekilde en kısa sürede istenilen yere ulaştırılması gerekir. Bu yüzden de yol analizi yapabilen, yurt dışına nakliye işlemi yapılacaksa ülke prosedürlerini bilen, coğrafi konuma hakim bir kadronun sac taşıma işlemlerine hakim olması gerekir. Hangi ekipmanların ne şekilde kullanılacağı bilgisi nakliyeyi sadece eşya yükleyip yol kat etmekten çok daha farklı yerlere götürür.

Universal Lojistik’in tüm araçları rulo sac taşımaya uygun havuzlu dorselere sahiptir. Tüm araçlarında böyle bir özellik geliştirmesi Universal Lojistik’i hem Türkiye’deki hem de Avrupa’daki nakliye firmaları arasında farklı bir konuma ulaştırmaktadır. Deneyimli ve profesyonel çalışanları ve özel araçlarıyla Universal Lojistik diğer taşıma hizmetlerinde olduğu gibi sac taşımada da en güvenilir ve kısa süreli nakliye işlemini müşterilerine sunmaktadır.

 

Uluslararası Nakliye Hizmetlerimizi Keşfedin!

Proje ve Lowbed Taşımacılığı
Tehlikeli Madde (ADR) Taşımacılığı
Otomotiv Aksam ve Parça Taşımacılığı
Yapı Malzemeleri Taşımacılığı
Uçak ve Uzay Sanayi Taşımacılığı
Kimya ve Endüstri Taşımacılığı

0216 305 07 07